Home Office w pandemicznej izolacji, czyli efekty wymuszonej elastyczności

11 marca – początek izolacji. Z dnia na dzień pracownicy musieli opuścić biura. Niektórzy zdążyli od razu zabrać niezbędny sprzęt, inni kompletowali go z czasem, wszystko po to, by wskutek rozszerzania się pandemii móc pozostać i pracować w domu, zachowując zalecaną izolację. Jak dziś mówią o tym pracownicy dużych firm i organizacji? W ostatnim czasie przeprowadziłam wiele rozmów z pracownikami różnych firm, branż i szczebli na temat plusów i minusów pracy w home office w czasie pandemii. Poniżej dzielę się swoimi wnioskami płynącymi z tych rozmów. Nie należy traktować ich jako wyników badań, niemniej niektóre są dość jednoznaczne, a już z pewnością bardzo ciekawe!

Jak to było?

Było nagle. Choć już od kilku tygodni docierały do nas wieści ze świata i można było z pewnym prawdopodobieństwem spodziewać się lockdownu także w Polsce. Niektórzy mieli więc kilka dobrych dni na przygotowanie się do pracy zdalnej, inni jednak zostali postawieni przed tą koniecznością z dnia na dzień. I nie byłoby problemem zwyczajne przeniesienie pracy do domu. Już przed pandemią wiele osób praktykowało pracę z domu, w większym lub mniejszym wymiarze. Okazało się, że największym wyzwaniem było zorganizowanie tej pracy w obliczu pewnych wyjątkowych okoliczności, takich jak:

 • pozamykane placówki edukacyjne – dzieci pozostały bez opieki, trzeba było nie tylko zorganizować im czas, ale w wielu przypadkach także pomóc w nauce zdalnej
 • ograniczone możliwości wychodzenia w domu (w tym przez jakiś czas do parków i lasów) – to pozbawiło wiele osób możliwości swojego naturalnego sposobu odreagowywania stresu czy zwykłego odetchnięcia po całym dniu w czterech ścianach oraz w nieustannych interakcjach z domownikami, którzy również funkcjonowali przecież w swojej własnej frustracji i stresie.
 • zbyt mała przestrzeń fizyczna i czasowa – to w wielu przypadkach utrudniało możliwość „wyłączenia się” i skupienia uwagi tylko na pracy. Innymi słowy, mała przestrzeń wymusiła na wielu osobach konieczność uczestniczenia w życiu zawodowym i rodzinnym jednocześnie, co niejednokrotnie było źródłem frustracji.

Te wyzwania dotknęły w mniejszym bądź większym stopniu wszystkich nas. Nieco inaczej na ich temat wypowiadały się rzecz jasna osoby mieszkające samotnie i/lub nie posiadające dzieci. Podobnie osoby, dla których zbawieniem okazał się zwykły przydomowy ogródek.

Daliśmy radę?

Z rozmów, które odbyłam wynika, że tak! Bardzo wiele osób podkreślało, że nie spodziewali się aż takiej mobilizacji w zespołach przez te 3 miesiące oraz takiego poziomu zaangażowania. Komunikacja przebiegała w miarę sprawnie, zadania były realizowane rzetelnie, terminowo, czasem nawet efektywność okazywała się wyższa niż przed pandemią i pracą w regularnych biurach! Niektórzy wskazywali jako przyczynę chęć pokazania oraz udowodnienia innym (w tym przełożonym), że praca w home office nie wpłynie na ich wydajność, przez co starali się jeszcze bardziej! Wiele osób nie trzymało się w związku z tym sztywno swoich godzin pracy – ich komputery były włączone do późnych godzin wieczornych, zatem maile były sprawdzane na bieżąco, a zadania do wykonania jutro, mogły być wykonane dziś, późnym wieczorem, bo przecież to nie jest jak w zwykłym biurze, że o 17 zamykamy drzwi i nie ma nas do kolejnego dnia… Prawie wszyscy moi rozmówcy podkreślali, że dość szybko udało im się zorganizować w warunkach domowych. Pierwsze dwa czy trzy tygodnie zajęło docieranie się z nową sytuacją w wymuszonej elastyczności, ale z czasem udało im się wypracować pewne schematy funkcjonowania w nowych warunkach, co sprzyjało efektywnej pracy. Ta zdolność adaptacji zależała rzecz jasna od wielu czynników, m.in. charakteru wykonywanej pracy, możliwości zorganizowania opieki dla dzieci, wcześniejszego doświadczenia z home office, stażu w obecnym miejscu pracy itp. Wszyscy jednak zgodnie stwierdzili: granica między home a office mocno zatarła się w czasie lockdownu. A to ma swoje konsekwencje… Ponadto wiele osób powiedziało, że owszem, dali radę, nawet lepiej niż kiedykolwiek, wspięli się na wyżyny swoich możliwości organizacyjnych, wykonywali zadania szybciej, bo w domu było ich do wykonania po prostu więcej. Jednak odbyło się to dużym, subiektywnie ocenianym kosztem.

Bilans zysków i strat

Dziś, po doświadczeniu z izolacją w pandemii, mówi się coraz głośniej, że mając jedynie laptopa i internet można pracować z każdego zakątka świata. Technicznie rzecz biorąc, tak. Ale nie tylko kwestie techniczne grają tu rolę. Oceniając z perspektywy czasu to, co działo się od 11 marca do połowy czerwca, nie da się jednoznacznie powiedzieć, czy wyszło nam to na dobre czy na złe. Warto jednak przyjrzeć się temu, co nam to dało, czego nauczyło, a co straciliśmy i jakie koszty osobiste ponieśliśmy?

Najczęściej wymieniane przez pracowników korzyści:

 • oszczędność czasu – nie ma konieczności dojeżdżania do biura. To oznacza więcej czasu dla siebie, bliskich, więcej snu lub po prostu więcej wykonanych zadań
 • poprawa relacji z bliskimi, głównie z dziećmi – zamknięcie w domu siłą rzeczy oznaczało przebywanie non stop z domownikami. Wiele osób wykorzystało ten czas na rozmowy, lepsze poznanie nawzajem swoich potrzeb, wspólne aktywności
 • większa elastyczność czasu pracy – dzięki temu niektórym udało się załatwić sprawy, które czekały na nich już od dawna… czas poświęcony na załatwienie prywatnej sprawy, można było przecież „nadrobić” wieczorem
 • obniżenie kosztów życia – pozostanie w domu oznaczało siłą rzeczy ograniczenie wydatków. Paliwo, restauracje, kina, siłownie czy weekendowe wyjazdy wypadły z domowych budżetów, co pozwoliło niektórym zwiększyć oszczędności.
 • rozwój w obszarze technologii – lockdown wymusił na nas stałe korzystanie z narzędzi komunikacji zdalnej. To dla niektórych osób nowość, że naprawdę prawie wszystko można załatwić przez Internet, a spotkania z zespołem mogą odbywać się bez zmian, tylko z pomocą dobrych narzędzi spotkań online

Najczęściej wymieniane przez ludzi straty/ograniczenia:

 • duży koszt energetyczny – wynikający z funkcjonowania jednocześnie w świecie zawodowym i prywatnym. Ilość tematów „do ogarnięcia” w jednym czasie w ciągu dnia jest znacznie większa niż w biurze regularnym, co dla wielu osób wiąże się z dużym wysiłkiem. Efektem jest nie raz frustracja, a wraz z nią większy poziom stresu i napięcia, a także zmęczenia na koniec dnia. Wiele osób deklaruje, że po lockdownie chętnie nadal pracowałoby w domu, ale… pod warunkiem, że będą funkcjonować przedszkola, szkoły i w godzinach pracy dzieci nie będzie w domu!
 • brak kontaktu osobistego z członkami swojego zespołu (i nie tylko) – bardzo dużo w komunikacji dzieje się na poziomie niewerbalnym. Trudno to wychwycić, kiedy jesteśmy przed kamerą, widzimy tylko twarz rozmówcy, a do tego w każdej chwili można wyłączyć strumień video… trudniej jest osobom nowym, które dołączają do zespołu bez możliwości osobistego spotkania, odbycia nieformalnych rozmów przy kawie w kuchni oraz zaobserwowania relacji zespołowych. Niektóre osoby wskazują, że długotrwała praca zdalna zabija ducha zespołu, przez co trudniej budować relacje, otwarcie wymieniać się informacjami, poznać się lepiej. Ten „ludzki” aspekt jest bardzo istotny w budowaniu długofalowej współpracy i zaufania w zespole.
 • trudność z oddzieleniem biura od domu – niekiedy wymaga to dużej samodyscypliny, aby narzucić sobie standardowe godziny pracy i oprzeć się pokusie odpalenia komputera lub odpisania na maila po godzinach pracy. I odwrotnie, dlaczego nie wstawić czy rozwiesić prania w czasie godzin pracy? Przecież to tylko parę minut… To sprawia, że nie czujemy się do końca ani jak w domu ani jak w biurze. Granica zaciera się, a to generuje chaos i rozkojarzenie. Finalnie możemy nie czuć się wydajni ani w jednym ani w drugim obszarze. Z drugiej strony, jak to oddzielić, jeśli miejscem pracy jest obecnie stół kuchenny, kanapa w salonie czy łóżko w sypialni…?
 • narastanie konfliktów – długie przebywanie na jednej przestrzeni (zwłaszcza niedużej) z tymi samymi osobami, może generować konflikty. Szczególnie jeśli towarzyszy nam lęk o zdrowie własne i bliskich, ograniczenie możliwości odreagowania stresów i napięć na zewnątrz (czasem robiliśmy to bezwiednie w drodze z pracy), kiedy nie mamy odskoczni. To ludzkie, naturalne, warto mieć tego świadomość.
 • ograniczenie życia towarzyskiego – nie od dziś wiadomo, że relacje z ludźmi, w tym możliwość porozmawiania i spędzenia wolnego czasu z przyjaciółmi czy przynależność do grup nieformalnych, to czynniki sprzyjające radzeniu sobie ze stresem. Izolacja społeczna u wielu osób wpłynęła bardzo niekorzystnie na samopoczucie. Więcej osób deklaruje poczucie osamotnienia oraz przygnębienia wynikające z odcięcia od ludzi, w tym współpracowników; z niektórymi osobami w pracy mamy przecież bliskie relacje, budujemy więzi, mamy poczucie wspólnoty.
 • ograniczenie ruchu – proste, prawda? A prawdziwe… Większość osób deklaruje zdecydowanie potrzebę ruchu i różnego rodzaju form aktywności fizycznej. Bez ruchu trudniej o dobrą kondycję – nie tylko fizyczną, ale i psychiczną. W czasie pandemii możliwości uprawiania sportu mamy znacznie mniej, co wpływa na subiektywne poczucie równowagi psychicznej i poziom energii do działania.

Podsumowując

moi rozmówcy wyrazili raczej zadowolenie z formy pracy zdalnej, a nadrzędną korzyścią jest dla nich swoboda, którą ona daje. Wskazywali jednak na szereg warunków, które stanowiły dla nich trudność w pracy w domu w czasie lockdownu. Ogólnie można mówić o podwyższonym poziomie stresu i napięcia.

Czy ludzie chętnie wrócą za jakiś czas do biur? Czy biura będą jeszcze czekały na ludzi? Tego dziś nie wiemy, choć w wielu firmach mówi się o częściowym powrocie. W niektórych organizacjach i na wybranych stanowiskach pracownicy będą mogli sami zdecydować o dalszej formie pracy. Część firm deklaruje powrót do biur, ale w ograniczonym składzie lub „na zakładkę”.

Bezwzględnie jednak warto wziąć w tym wypadku pod uwagę uwarunkowania temperamentalne pracowników. To przecież niezwykle istotna kwestia w dbaniu o motywację i zaangażowanie ludzi… Wśród moich rozmówców wyraźnie zarysowała się tendencja: osoby introwertywne chętnie nadal pracowałyby zdalnie, za to dla ekstrawertyków taka izolacja jest frustrująca i czekają z utęsknieniem na interakcje w biurze „na żywo”. A jak jest u Ciebie? 😊

Udostępnij ten artykuł

Facebook
Twitter
LinkedIn
© 2020 Ready for Home Office. All rights reserved

Zamów bezpłatną konsultację

kontakt@r4ho.pl

790 409 494

linkedin.com/company/r4ho

Wyślij wiadomość przez formularz poniżej

Oferta:

Julia

terapeutka integracji sensorycznej i bilateralnej, specjalistka metody Tomatisa, pedagog specjalny

Specjalizacja

wsparcie pedagogiczne i terapeutyczne dzieci z trudnościami rozwojowymi i ich rodziców

Doświadczenie

Jestem terapeutką-praktykiem, przekonaną o konieczności holistycznego podejścia do terapii dziecka, gdzie stan umysłu, ciała i emocji wzajemnie wpływają na siebie, niejednokrotnie decydując o jej skuteczności. Jako propagatorka zdrowego odżywiania, przekonana o terapeutycznym wpływie diety, aktywności fizycznej oraz kontaktu z przyrodą, działam również w obszarze budowania optymalnego środowiska, wspierającego indywidualne potrzeby rozwojowe moich pacjentów.

 

Od blisko 20 lat pracuję z dziećmi ze spectrum autyzmu, z niepełnosprawnością intelektualną, ruchową, z ADHD (zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z zaburzeniami koncentracji uwagi), FAS (alkoholowym zespołem płodowym), afazją, mutyzmem, zespołami genetycznymi. Szkolę rady pedagogiczne, udzielam wsparcia informacyjnego rodzicom. Prowadzę terapię integracji sensorycznej, terapię integracji bilateralnej, terapię ręki oraz trening uwagi słuchowej metodą Alfreda Tomatisa. Jako nauczycielka wspieram też dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w przedszkolnym oddziale integracyjnym.

Moja rola

Możesz liczyć na moje wsparcie w kwestiach dotyczących trudności rozwojowych Twojego dziecka oraz doboru optymalnej strategii terapeutycznej. Możesz podzielić się ze mną swoimi wątpliwościami dotyczącymi niepokojących zachowań Twojego dziecka czy nietypowych potrzeb, które przejawia. Wspólnie zastanowimy się nad tym jakie wyzwania rozwojowe mogą stać przed Twoim dzieckiem i jakiego wsparcia będzie ono potrzebować, aby móc sobie z nimi poradzić.

Jako entuzjastka organizacji przestrzeni wspierającej rozwój sensomotoryczny dzieci, zaproponuję Ci, jak możesz pomóc swojemu dziecku poprzez odpowiednią aranżację środowiska domowego.

Wykształcenie

 • Uniwersytet Łódzki, Pedagogika Specjalna, Edukacja i rehabilitacja osób upośledzonych umysłowo w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim
 • Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Łodzi, Zintegrowana edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna (studia podyplomowe)
 • Polskie Towarzystwo Integracji Sensorycznej, Szkolenie I i II stopnia w zakresie teorii i terapii Integracji Sensorycznej wg J. Ayres (certyfikat nr 435/II).
 • Centrum Szkoleniowe Soyer, Terapia ręki, I i II stopień
 • Young Digital Planet we współpracy z Mozart Brain Lab, Szkolenie z metody Audio-Psycho-Fonologii Alfreda Tomatisa, I poziom pedagogiczny, II poziom zaawansowany
 • kurs Bilateralnej Integracji, Teoria, diagnostyka i trening osoby z problemami w obrębie współpracy i koordynacji bilateralnej ciała. Uzyskanie tytułu: Provider-terapeuta.

Klaudia

terapeutka zaburzeń snu, psycholożka

Specjalizacja

Zdrowy sen, terapia bezsenności, psychoterapia, radzenie sobie z emocjami, szkolenie lekarzy w zakresie udzielania trudnej informacji pacjentom

Doświadczenie

Moja droga zawodowa to droga stopniowego odkrywania tego, w czym mogę być dobra i co sprawia mi przyjemność. To droga nabywania umiejętności w obszarach, które były dla mnie wcześniej niedostępne. Dzięki swoim doświadczeniom wiem, że poprzez pracę nad sobą oraz terapii własnej, możliwe jest odkrywanie swojego potencjału i nieznanych wcześniej zdolności.

Przez większość życia byłam związana z uczelnią medyczną i tam właśnie bliskie stały mi się tematy związane ze zdrowiem, dobrostanem i komunikacją w kontekście klinicznym. Tam też związałam się z tematem snu. Wspierając pacjentów w szpitalu, poradni zdrowia psychicznego i klientów w prywatnym gabinecie, nauczyłam się czym jest prawdziwa praca „z bliska”.

 

Jestem zafascynowana tematem snu, dlatego też nieustannie rozwijam swoją wiedzę w tym zakresie uczestnicząc w konferencja i szkoleniach. Jako członek Polskiego Towarzystwa Badań nad Snem angażuję się w projekty pogłębiające zrozumienie tego obszaru.

Swoją wiedzę wykorzystuję w pracy indywidualnej i grupowej wspierając moich klientów w radzeniu sobie z bezsennością, która staje się coraz popularniejszym wyzwaniem, niezależnie od naszego wieku.

Moja rola

Im więcej czynników stresogennych pojawia się w naszym świecie, tym bardziej odbija się to na śnie. Dlatego też chcę pomagać wszystkim tym, których dotyka bezsenność. Kto nie zaznał problemów związanych ze snem, temu trudno wyobrazić sobie, że jest to forma psychicznego i fizycznego cierpienia. Osoby z bezsennością często słyszą, że przecież wystarczy przyłożyć głowę do poduszki lub liczyć owce. Gdyby to było takie proste, to ponadpołowa Polaków mogłaby spać spokojnie. Chcę dzielić się wiedzą nt. tego skąd się biorą problemy ze snem i jaki mają wpływ na zdrowie i ich samopoczucie.

Kluczowe jest, aby było dla Ciebie jasne i pewne, że z zaburzeniami snu można sobie poradzić! W przypadku bezsenności, mogę pomóc Ci w powrocie do dobrej jakości snu.

Wykształcenie

Uniwersytet Łódzki: Psychologia zdrowia i kliniczna

Uniwersytet Medyczny w Łodzi: Doktorat z zakresu psychosomatyki

Instytut Psychoterapii i Psychoanalizy: szkolenie z zakresu psychoterapii

KRT szkolenia​​: Szkoła trenerów umiejętności psychospołecznych

Malwina

Architektka wnętrz

Specjalizacja

Projektowanie architektury wnętrz przestrzenni prywatnych i komercyjnych sprzyjających jednocześnie funkcjonalności i wygodzie (domy, mieszkania, apartamenty, rezydencje, biura, przestrzenie pracy wspólnej)

Doświadczenie

Swoje pierwsze kroki stawiałam jako architekt kubaturowy. Praca przy projektach budowlanych wzbogaciła mnie o wiedzę techniczną w zakresie instalacji, konstrukcji oraz przepisów technicznych. Jednak w trakcie odkryłam, że dużo większą pasją darzę architekturę wnętrz i design. Praca przy tworzeniu wnętrz pozwala mi skupić się nie tylko na samej przestrzeni, ale przede wszystkim na człowieku i jego potrzebach zarówno estetycznych jak i funkcjonalnych.

Moja rola

Projektując wnętrze słucham tych, którzy będą w nich na co dzień pracować lub/i mieszkać. Dlaczego? Bo nikt nie wie lepiej od nich czego potrzebują, aby czuć się komfortowo, wygodnie i móc efektywnie działać. To właśnie z myślą okonkretnym człowieku powstaje projekt, który następnie odzwierciedlony w rzeczywistości tworzy miejsce do życia lub pracy o konkretnym charakterze. Dbam, aby wnętrza były nie tylko piękne i przyjazne dla przyszłych właścicieli, ale również jak najbardziej funkcjonalne zgodne z zasadami ergonomii.

Wykształcenie

Politechnika Łódzka: Architektura i Urbanistyka

Karolina

trenerka, konsultantka HR

Specjalizacja

Design thinking, moderacja i facylitacja grupowej pracy koncepcyjnej, budowanie zespołów, integrowanie wokół wartości, diagnoza kompetencji metodami AC/DC

Doświadczenie

Niemal całą swoją karierę zawodową związałam ze wspieraniem korporacji w rozwoju kadr na różnych szczeblach w ramach wewnętrznych struktur HR na różnych stanowiskach. Poznanie i zrozumienie międzynarodowych koncernów – ich działania, zarządzania i strategii rozwoju – pozwoliło mi nabyć kompetencje, które mogę teraz wykorzystywać, aby projektować i wdrażać programy dla wszystkich innych, którzy tego potrzebują.

Wieloletnia praca w międzykulturowym środowisku jest dla mnie dużym zapleczem w obszarze zrozumienia i elastycznego dopasowania się do potrzeb pracowników z różnych generacji i szerokości geograficznych.  Tą otwartość wzmacnia dodatkowo moja pasja, jaką jest yoga, którą praktykuję ucząc też innych jak czerpać z niej maksymalnie wiele.

Moja rola

Mam poczucie, że stoję tuż pomiędzy dbałością o efektywność procesów biznesowych a tego, że najważniejszy w biznesie jest człowiek. Cyferki, tabelki, wykresy nie będą miały finalnie znaczenia, gdy zapomnimy o nim właśnie. Simon Sinek powiedział kiedyś takie zdanie: 100% Twoich Klientów to ludzie, 100% Twoich pracowników to ludzie. Jeśli nie rozumiesz ludzi to nie rozumiesz biznesu. I ta sentencja w pełni oddaje moje podejście do pracy jaką wykonuje jako trenerka i konsultantka HR. Dbam o to, aby właściwi ludzie na odpowiednich miejscach posiadali kompetencje konieczne im do efektywnego wykonywania zadań jakie zostają im powierzane.

Wykształcenie

Studia Zarządzania przy Uniwersytecie Łódzkim: Mini MBA,

Uniwersytet Łódzki: Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze

Infinity Power Jolanta Wasilewska: Praktyk NLP w biznesie

SET Academy: Coaching

Pasja Grupa Dobrych Trenerów: Train the Trainer Basic & Advanced

Certyfikowany Nauczyciel Hatha Yoga

Robert

Psycholog, psychodietetyk, instruktor terapii uzależnień, instruktor sztuk walk

Specjalizacja

Psychologia stresu, psychologia żywienia, uzależnienia i współuzależnienia, psychologia relacji (rodzinnych i związków), motywacja

Doświadczenie

Jestem psychologiem, psychodietetykiem i instruktorem terapii uzależnień, a jednocześnie sportowcem i trenerem.

Swoją wiedzę i doświadczenie psychologiczne wykorzystuję przede wszystkim w prowadzeniu klientów przez proces zmiany prowadzącej do podnoszenia jakości ich życia. Jestem autorem i instruktorem zajęć „stressout„, które obejmują relaksacyjne techniki oddechowe, wizualizacyjne, z elementami medytacji i ćwiczeń metody TRE.

Prowadzę praktykę psychologiczną, gdzie wspieram klientów głównie w zakresie zmiany nawyków żywieniowych, w kryzysach emocjonalnych i chronicznym stresie, pomagam utrzymywać automotywację do zmiany stylu życia na zdrowszy i podnoszenia jakości relacji z innymi. Wspieram w kryzysach emocjonalnych oraz w wychodzeniu z uzależnień i/lub współuzależnień.

Jeśli to, o czym mówię, jest ci bliskie, chętnie pomogę 😉

Moja rola

Zdrowy styl życia oraz łączona praca z ciałem i umysłem to moja pasja, a zarazem największy obszar kompetencji. Latami doświadczałem silnego stresu – zarówno zawodowo, pracując na stanowiskach menedżerskich w dużych organizacjach, jak i wskutek różnych wydarzeń w życiu prywatnym.  Dzięki nim znalazłem swój sposób na budowanie odporności

Psychicznej oraz radzenie sobie ze stresem. Dla mnie to ruch (ze sportem i sztukami walk jestem związany od wielu lat) w połączeniu z medytacją/relaksacją oraz właściwym odżywianiem. To moim zdaniem klucz do dobrego samopoczucia, zdrowia oraz harmonii w ciele i umyśle. W swojej codziennej praktyce wspieram innych we wdrażaniu zdrowego stylu

Życia, w radzeniu sobie ze stresem, z zaburzeniami odżywiania i w

Poprawianiu relacji z innymi. Nieustannie rozwijam się i poszerzam swoją wiedzę, aby móc jeszcze lepiej pomagać ludziom pokonywać trudności i osiągać cele.

Wykształcenie

2011- 2013 studium psychologiczne, instruktor terapii uzależnień

2014- 2017 MAZP szkoła wyższa. Psycholog praktyczny

2021- 2022 dolnośląska szkoła wyższa, psychodietetyk

Zdobyte uprawnienia sportowe

2004 – 1 dan w tkd itf , kurs instruktora

2006 – 2 dan tkd itf

2009 – 3 dan tkd itf , kurs instruktora tkd kids, kurs sędziowski tkd

2015 – 4 dan tkd itf, kurs międzynarodowego instruktora tkd

2017 – kurs instruktora personalnego, kurs instruktora siłowni i fitness

Krystyna

Certyfikowany coach kryzysowy, autorka bajek terapeutycznych dla dzieci

Specjalizacja

Wsparcie coachingowe: budowanie relacji między rodzicami a dziećmi

Wsparcie psychologiczne: dla uchodźców i osób mieszkających w Polsce mających rodzinę na Ukrainie.

Doświadczenie

Bycia rodzicem to wg mnie prawdziwe wyzwanie, które w wielu sytuacjach bywa bardzo trudne do zrealizowania. Wszak jesteśmy odpowiedzialni za przygotowanie innego człowieka do samodzielnego i szczęśliwego życia. Sami mierząc się z wieloma rozmaitymi życiowymi i zawodowymi wyzwaniami nie zawsze mamy przestrzeń i możliwości, aby przyglądać się sobie jako rodzice. Uczyć się tej roli i rozwijać w niej. Naszą uwagę zwracają dopiero sytuacje niepokojące – zwłaszcza te związane z zachowaniem naszych pociech. To scenariusz, z którym spotykam się najczęściej.

Wiedz, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Mówię to z doświadczenia, tak zawodowego jak i prywatnego. Swoją pasję do pomagania i potrzebę bycia wspierającą i dobrą mamą wyposażyłam odpowiednim wykształceniem – tak z zakresu komunikacji empatycznej wg Porozumienia bez Przemocy (NVC), pracy z przekonaniami wg Systemu Wewnętrznej Rodziny (IFS) jak i pierwszej pomocy kryzysowej kończąc kurs coachingu kryzysowego. Od samego początku wykorzystuję tą wiedzę w pracy indywidualnej z rodzicami.

Moja rola

Możesz liczyć na moje wsparcie zwłaszcza w obszarach Twojego rozwoju jako rodzica. Tak w zakresie budowania Twojej relacji z dzieckiem opartej na wzajemnym szacunku i zaufaniu, jak i komunikacji empatycznej. Pomogę Ci też poradzić sobie ze swoimi i dziecka trudnymi emocjami, a także z wesprę Cię w różnych wyzwaniach wychowawczych. Na każdego rodzica i dziecko patrzę „oczami potrzeb”, ponieważ kieruję się przekonaniem, że każdy człowiek cokolwiek robi,  robi to dla zaspokojenia własnych potrzeb.

Wykształcenie

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu: Finanse i bankowość

Roczny kurs coachingu kryzysowego z elementami interwencji kryzysowej

Szereg szkoleń, warsztatów i programów dla specjalistów w zakresie Porozumienia bez Przemocy i Systemu Wewnętrznej Rodziny

Języki

polski, ukraiński, rosyjski

Ania

trenerka, konsultantka HR, ekspertka EB, menedżerka projektów

Specjalizacja

budowanie w organizacjach środowisk przyjaznych pracownikom, tworzenie i wdrażanie projektów rozwojowych, indywidualna i grupowa praca rozwojowa w obszarze świadomego i nowoczesnego przywództwa

Doświadczenie

To dla mnie ludzie i to co wspólnie przeżyliśmy. Spotykamy się w różnych miejscach – w korporacjach o zasięgu globalnym, firmach średnich, małych i dużych, a także w organizacjach pozarządowych – wszędzie tworzymy coś wartościowego. Dla mnie ważne jest to, aby działając wspólnie przynosić realną zmianę. Coś, czego efekty będziemy mogli dostrzec „gołym okiem”.

Dzięki tej różnorodności doświadczeń – od roli koordynatora HR, przez trenera wewnętrznego i coach’a, po menadżera działu odpowiadającego za rozwój ludzi w całej korporacji – mam zasoby, z których mogę czerpać, aby właściwie dopasować wsparcie do charakteru organizacji i jej potrzeb.

Ponad dwie dekady funkcjonowania w biznesie, ponad 1400 godzin rozwojowej pracy indywidualnej i grupowej oraz ponad dziesięciolecie w roli osoby odpowiadającej za zarządzanie – te kompetencje z przyjemnością wykorzystuję w roli  zewnętrznej konsultantki, zajmującej się wszystkim co dotyczy rozwijania pracowników i dbania o ich dobrostan.

Moja rola

Lubię, gdy „rzeczy się dzieją”, a to oznacza, że aby być skuteczną potrzebuję sprawczości. Koncentruję się na tym, aby na pierwszym etapie poznać i zrozumieć sytuację w organizacji, a następnie zaproponować rozwiązania, które odpowiadają na jej potrzeby i pomogą skutecznie radzić sobie z wyzwaniami jakie firma napotyka. Kiedy mogę być dla Ciebie wsparciem?

 • Gry chcesz, aby Twoi współpracownicy czerpali większą przyjemność z pracy
 • Gdy chcesz zintegrować zespół i sprawić, aby bardziej identyfikował się z Organizacją
 • Gdy chcesz wprowadzić w swojej organizacji lub nauczyć menedżerów w jaki sposób konstruktywnie udzielać  feedbacku, delegować i rozliczać zadania, wspierać w rozwoju i angażować do działania – czyli jak być skutecznym liderem i mentorem.

Przyjrzyjmy się wspólnie temu, jak razem możemy wesprzeć Twój Zespół lub całą firmę.

Wykształcenie

Szkoła Główka Handlowa: Zarządzanie Zasobami Ludzkimi

Uniwersytet Warszawski: Międzywydziałowe Podyplomowe Studium Public Relations

Uniwersytet Warszawski: Podyplomowe studia „Trener Umiejętności Poznawczych”

Intra: Szkoła Treningu i Warsztatu Psychologicznego
TROP: : Szkoła dla doświadczonych trenerów
TROP: Szkoła coachów Sz
CoachWise: Program mentoringowy

Alona

psycholożka, interwentka kryzysowa, terapeutka, psycholożka dziecięca

Specjalizacja

wsparcie psychologiczne dzieci i ich rodziców, diagnoza psychologiczna, prowadzenie grup wsparcia, konsultacje psychologiczne

Doświadczenie

Mam przekonanie, że praca z dziećmi była moim powołaniem od kiedy tylko pierwszy raz usłyszałam pytanie „A Ty co chcesz robić, jak dorośniesz?”. Od zawsze mnie lubiły – szybko łapaliśmy kontakt i zawsze potrafiliśmy się porozumieć. Słyszałam, że to ponoć każdy mężczyzna ma w sobie coś z dziecka – ja jestem przekonana o tym, że każdy z nas ma i wszyscy powinniśmy to „wewnętrzne dziecko” – takie naturalne, szczere, ufne i odważne – w sobie pielęgnować. Moje ze mną zostało i może właśnie w tym tkwi tajemnica tego, że nie tylko lubię, ale i skutecznie współpracuję z dziećmi. Potrafię do nich dotrzeć, zbudować relację opartą na zaufaniu, a w konsekwencji dać efektywne wsparcie. I do tego sprawa mi to ogromną osobistą radość. W ogóle pasjonuje mnie zagadnienie relacji międzyludzkich.

Idąc drogą silnie odczuwanego powołania swoją karierę związałam właśnie ze wspieraniem rozwoju dzieci. Tak na Ukrainie jak i w Polsce pracując jako psycholog udzielając wsparcie w zakresie diagnozy, rehabilitacji oraz budowania i wdrażania indywidualnych oraz grupowych programów rozwojowych dla dzieci i młodzieży. W moich zajęciach brały udział zarówno prawdziwe maluszki w wieku od 1,5 roku do 3 lat, jak i starszaki od 4 do 6 roku życia.

W swojej pracy wykorzystuję różne metody, m.in.: arteterapię, logo-rytmikę i psycho-gimnastykę. Kreatywnie je łączę, aby dzieci mogły zyskać jak najwięcej.

Moja rola

Koncentruję się na dzieciach, także wspierając ich rodziców. Rodzina to system, jakby układ naczyń połączonych, co sprawia, że każdy element wpływa na wszystkie pozostałe. Moim zadaniem jest jak najskuteczniej zadbać o to, aby dzieci rozwijały się prawidłowo, w komfortowych warunkach i w zgodzie ze swoimi talentami.

Wykształcenie

Połtawski Narodowy Uniwersytet Pedagogiczny im. W. H. Korolenki (Ukraina): Psychologia. Pedagogika socjalna/Psycholog praktyk. Pedagog socjalny.

Szkoła Policealna Awangarda (Polska): Terapeuta zajęciowy

Narodowa Akademia Nauk Pedagogicznych Ukrainy. Ukraińskie Centrum Naukowo – Metodyczne Psychologii Praktycznej i Pracy Społecznej: „Teoria i praktyka konsultacji i psychoterapji psychologicznych w koncepcjach analizy transakcyjnej”

Języki

polski, ukraiński, rosyjski

Ola

Interwentka kryzysowa, psycholog seniorów

Specjalizacja

Interwencja kryzysowa, poradnictwo psychologiczne, wsparcie kobiet w kryzysie, radzenie sobie z przemocą, wsparcie dla ofiar przestępstw

Doświadczenie

Dla wielu „poszukiwanie siebie” jest dużym wyzwaniem. Zanim odnajdą drogę, którą chcą podążać muszą sprawdzić wiele z nich. Ja niemal od zawsze wiedziałam, że chcę pomagać innym. Nie do końca miałam pewność w jaki sposób chcę to robić i tego musiałam się dowiedzieć.

Zaczęłam od indywidualnych konsultacji psychologicznych, następnie prowadziłam warsztaty profilaktyczne, aby sprawdzić się kolejno jako wspierać grupowo pracowników służb medycznych, pomocy społecznej oraz nauczycieli i urzędników w zapobieganiu wypaleniu zawodowemu oraz radzeniu sobie ze stresem.

Wszystkie zebrane doświadczenia pozwalają mi teraz czerpać z nich zasoby, gdy pomagam osobom silnie pokrzywdzonym, które doświadczyły traumatycznych przeżyć. Wspierałam m.in. Ligę Kobiet Polskich, a aktualnie Ośrodek Psychoterapii i Wsparcia Rodziny PsychoAzyl.

Moja rola

To co dla jednych jest sytuacją niemal codzienną, dla innych może być doświadczeniem wyjątkowo trudnym. Rozumiem tę odmienność perspektyw, dlatego wiedz, że możesz zwrócić się do mnie w każdej sytuacji, którą odczuwasz jako dla Ciebie silnie obciążającą.

Wykształcenie

Uniwersytet Łódzki: Psychologia rodziny
Fundacja Rozwoju i Promocji Psychoterapii: „Umiejętność prowadzenia interwencji kryzysowej”

Valentyna

psycholożka, interwentka kryzysowa, psycholożka wojskowa

Specjalizacja

wsparcie psychologiczne, diagnoza psychologiczna, prowadzenie grup wsparcia, konsultacje psychologiczne dla żołnierzy 

Doświadczenie

Czuję się tak samo dobrze w pracy naukowej i diagnostycznej jak i zarządczej czy biznesowej. Poczynając od pracy na Chersońskim Uniwersytecie Państwowym (Ukraina) jako psycholog, kontynuowałam swoją karierę jako kierownik oddziału diagnostyki psychologicznej w jednostce wojskowej. Moje kolejne doświadczenia, już po przyjeździe do Polski, związane były właśnie z biznesem, gdzie zarządzałam kapitałem ludzkim w obszarze rekrutacji.

Potrzeba pomagania jednak wzięła górę i od 2020 roku znów wspieram osoby indywidualne i organizacje poprzez interwencje kryzysowe, poradnictwo oraz konsultacje psychologiczne. Aby nie ograniczała mnie lokalizacja wiele działań realizuję zdalnie współpracując m.in. z organizacjami pozarządowymi, zakładami opieki zdrowotnej oraz wszystkimi, którym może być pomocna moja wiedza oraz doświadczenie.

Moja rola

Swoje wszechstronne doświadczenie, a zwłaszcza to zdobyte w wojsku, wykorzystuję, aby wspierać w sytuacjach trudnych czy nawet traumatycznych przeżyć. Pomogę Ci poradzić sobie z wyzwaniami, które znalazły się na Twojej drodze, z uważnością i troską podchodząc do Twych emocji.

Wykształcenie

Chersoński Uniwersytet Państwowy (Ukraina): Psychologia/Psycholog praktyk
Nacjonalny Uniwersytet Spraw Wewnętrznych Ukrainy: Prawo
Uniwersytet SWPS: Psychologia kliniczna i zdrowia

Języki

polski, ukraiński, rosyjski

Monika

Interwentka kryzysowa, psychoterapeutka behawioralno-poznawcza, psycholożka, terapeutka EMDR, mediator rodzinny

Specjalizacja

Wspieranie w kryzysie, terapia lęków, terapia zaburzeń suicydalnych, radzenie sobie z traumą i zespołem stresu pourazowego

Doświadczenie

Długo zastanawiałam się nad tym co chcę robić w życiu. W sumie wszystko robiłam dobrze i nie miałam nic w czym czułam się wyjątkowa. Aż przyszedł ten moment, że znalazłam swoją ścieżkę. Było nią projektowanie wnętrz. Teraz wchodząc do jakiejkolwiek przestrzeni już widzę oczyma wyobraźni jak może ona docelowo wyglądać. Projektuję wnętrza domów, mieszkań i biur. Za jedną ze swoich kluczowych zalet uważam umiejętność słuchania. To właśnie ona pozwala mi poznać prawdziwe oczekiwania osób, dla których przygotowuję moje projekty.

Moja rola

Stoi przed nami nowe wyzwanie. Zaadaptowanie się do całkiem innej, niż dotąd, rzeczywistości. Jednym z wymiarów tej adaptacji jest przygotowanie sobie odpowiedniej przestrzeni do pracy w domu. Nie tylko funkcjonalnej, ale i estetycznej oraz wygodnej. Takiej, która będzie stanowić integralną część przestrzeni domu czy mieszkania. Właśnie tym zajmuję się w Ready For Home Office.

Wykształcenie

Uniwersytet Łódzki: Psychologia wychowawcza

Instytut Gestalt: Terapeuta

Darek

Interwent kryzysowy, psychoterapeuta, psycholog, superwizor w zakresie interwencji kryzysowej

Specjalizacja

Interwencja kryzysowa, psychoterapia, poradnictwo psychologiczne, szkolenia psychologów w obszarze interwencji kryzysowej

Doświadczenie

Jestem przekonany o tym, że aby skutecznie pomagać trzeba być wszechstronnym, elastycznym – posiadać szersze spojrzenie na świat w jakim żyjemy. Dlatego też sam wywołuję zmiany w swojej zawodowej rzeczywistości. W zawodzie psychologa, z małą przerwą na doświadczenia w dużym i mniejszym biznesie, pracuję od 1984 roku. Przez cały ten czas działam w obszarze interwencji kryzysowej, wsparcia psychologicznego oraz psychoterapii.

We wszystkim co robię koncentruję się na osiąganiu zamierzonych rezultatów. Był to jeden z powodów, aby zadbać także o przyszłych interwentów kryzysowych i o skuteczność pomocy, której będą udzielali. Było to możliwe m.in. dzięki mojemu wieloletniemu doświadczeniu w Ośrodku Interwencji Kryzysowej. Dziś jestem trenerem szkoleń z tego zakresu wsparcia oraz akredytowanym superwizorem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Wciąż wspieram w sytuacjach kryzysowych – indywidualnie i grupowo – tak w ramach własnego gabinetu jak i Specjalistycznego Centrum Pomocy, które wymyśliłem, współtworzyłem z moimi przyjaciółmi a teraz wspólnie je rozwijamy jako inicjatywę organizacji pozarządowej.

Moja rola

Miałem do czynienia z licznymi bardzo różnymi sytuacji wspierania i pomocy w kryzysie. Całą swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystuję, aby skutecznie realizować swoje zadania tak jako interwent kryzysowy, jak jako superwizor moich koleżanek i kolegów. Chętnie wykorzystam wszystko to co wiem i umiem, aby pomóc Ci w poradzeniu sobie z sytuacją, z którą aktualnie się mierzysz.

Wykształcenie

Uniwersytet Łódzki: Psychologia kliniczna
Uniwersytet Łódzki: Mediacje i negocjacje (Studia podyplomowe)
Polskie Towarzystwo Psychologiczne: Studium socjoterapii

Dorota

psycholożka, coach biznesu, interwentka kryzysowa, psychoterapeutka

Specjalizacja

Coaching’owa: efektywność zawodowa, wyzwania managerskie i zarządcze, zarządzanie zespołem, mierzenie się z wyzwaniami, stawianie i realizowanie celów, life coaching, business coaching

Psychologiczna: interwencja kryzysowa, strata, żałoba, kryzysy rodzinne i osobiste, zmiana z pracy, spadek motywacji, obniżona samoocena, zdrada, rozwód, konflikty

Doświadczenie

We wszystko co robię angażuję swoją wiedzę i doświadczenie psychologiczne. Koncentruję się na rozwiązaniach – konkretnych efektach wsparcia jakiego udzielam oraz projektów, które realizuje. Swoje doświadczenie dzielę na dwie, choć z pozoru odmienne, to wg mnie bardzo spójne drogi.

Pierwsza to psychoterapia oraz wsparcie indywidualne w radzeniu sobie z wyzwaniami. Wcześniej w szpitalu psychiatrycznym im. Babińskiego w Łodzi, a obecnie w prywatnym gabinecie oraz Specjalistycznym Centrum Pomocy służę wsparciem wszystkim tym, którzy potrzebują pomocy, aby skutecznie radzić sobie z sytuacjami w jakich się znaleźli.

Druga to wspieranie całych organizacji w efektywnej realizacji wszystkich procesów związanych z inwestycją w kapitał ludzki. Przez wiele lat, pracując dla globalnych marek, zarządzałam działami odpowiedzialnymi za rozwój pracowników oraz wsparcie ich ścieżek rozwoju w organizacji.

Dlaczego oba te obszary uważam za wspólne? Otóż ich wspólnym mianownikiem jest wspieraniu w realizacji celów – czy to indywidualnych, zespołowych czy organizacyjnych. Różni się tylko metoda, charakter pracy oraz czas w jakim dany efekt możemy osiągnąć.

Moja rola

Nasza rzeczywistość jest bardzo dynamiczna i zmienia się szybciej niż kiedykolwiek. Takie tempo zmian przynosi coraz więcej wyzwań, z których znaczna część jest dla nas nowa. Moim zadaniem jest wspomóc Ciebie, Twój Zespół lub współpracowników i podwładnych w radzeniu sobie sytuacjami, które określisz jako trudne.

Możesz na mnie liczyć tak w sytuacjach kryzysowych jak i we wsparciu o szerszym horyzoncie czasowym.

Wykształcenie

Uniwersytet Łódzki: Psychologia kliniczna (ukończona specjalizacja)

Akademia Leona Koźmińskiego: Master of Business Administration (MBA)

Polski Instytut Ericksonowski: Studium psychoterapii (4 lata)

Igor

psycholog dziecięcy

Specjalizacja

Wsparcie dzieci w radzeniu sobie z wyzwaniami i trudnościami. Pomoc rodzicom i ich dzieciom w świadomym rozwijaniu pasji i realizowaniu ambicji. Wzmacnianie relacji rodzica z dzieckiem opartej na lepszym wzajemnym zrozumieniu. Diagnoza zaburzeń i nieprawidłowości rozwojowych dzieci i młodzieży. Diagnoza postaw wychowawczych. Wsparcie dzieci i młodzieży w budowaniu pozytywnej samooceny i radzeniu sobie z trudnym środowiskiem rówieśniczym

Doświadczenie

Słuchanie i rozumienie ludzi zawsze przychodziło mi z łatwością i tak jakoś idąc tym tropem trafiłem na studia psychologiczne. W ich trakcie doszedłem do wniosku, że znacznie efektywniej jest rozwijać posiadane już zasoby, niż zaczynać od czegoś całkiem nowego. A ponieważ z dziećmi i młodzieżą zawsze szybko potrafiłem złapać ”wspólny język”, wg niektórych żartownisiów dlatego, że każdy mężczyzna to duży chłopiec, szybko odnalazłem swoją zawodową drogę. Dziś mając wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i ich rodzinami (także jako dyrektor placówki wychowawczej) odpowiedzialnie stwierdzam, że wybrałem właściwą drogę, gdyż czerpię pełną satysfakcję z pracy, skutecznie pomagając wszystkim, którym potrzebne jest moje wsparcie.

Moja rola

Gdy kończyłem studia wizyta u psychologa wciąż była dla wielu tematem tabu. Dziś jesteśmy bardziej świadomi i otwarci. Wiemy, że nie musimy znać się na wszystkim (poza medycyną, piłką nożną i motoryzacją) i mierząc się z poważnym wyzwaniem szukamy specjalistów w danej dziedzinie. To dobry kierunek. Ja jestem skuteczny w pomaganiu rodzinom – czyli dzieciom i ich rodzicom – w radzeniu sobie z wyzwaniami w bardzo różnych dziedzinach. Od trudności w adaptacji do środowiska rówieśniczego, przez zaburzenia odżywiania, zaniżoną samoocenę, trudności wychowawcze, napady lęku, aż po wspieranie efektywnej komunikacji opartej na wzajemnym zrozumieniu i szacunku. Przede wszystkim staram się poznać i zrozumieć, a następnie szukać rozwiązań. Mierzyć się ze wszystkimi wyzwaniami będziemy pracując na Twoich zasobach – wierzę w to, że one zawsze są, czasem tylko potrzebują wzmocnienia lub odblokowania. Mogę powiedzieć zatem, że moja praca opiera się na współdziałaniu. Wierzę, że i Tobie wspólnie pomożemy.

Wykształcenie

Uniwersytet Łódzki: Psychologia, specjalizacja: psychologia kliniczna i zdrowia
Uniwersytet Łódzki: Organizacja Pomocy Społecznej
Centrum Terapii Krótkoterminowej: Praktyk metod „Kids’ Skills” oraz „I’m Proud of You” stworzonych przez dr B. Furmana z Helsinki Brief Therapy Institute.

Marta

Coach biznesu, psycholożka

Specjalizacja

Radzenie sobie z wyzwaniami, zarządzanie zespołami, motywowanie i udzielanie informacji zwrotnej, radzenie sobie z emocjami, delegowanie i rozliczanie zadań samorozwój, zarządzanie talentami efektywna komunikacja, skuteczność osobista, stawianie i realizowanie celów, rozwój kariery zawodowej.

Doświadczenie

Tuż przed końcem studiów, usłyszałam na swój temat takie zdanie: „Masz dar do pracy z ludźmi.” Te właśnie słowa zdeterminowały moje dalsze wybory zawodowe. Od zawsze budowanie relacji przychodziło mi z łatwością. Jednak dopiero gdy usłyszałam taką wskazówkę od osoby, która była dla mnie autorytetem, postanowiłam potencjał zamienić na kompetencje, a następnie w sposób na pracę zawodową.

Co pokazuje mój przykład? Otóż moim zdaniem po pierwsze jak jasno określony mamy cel i m.in. to, jak ważne jest to kogo spotykamy na swojej drodze i kto nam w niej towarzyszy. Odpowiednia osoba może nam pomóc określić cel i będzie dla nas źródłem oparcia, siły i zewnętrznej motywacji. Taką właśnie osobą chcę być dla Ciebie.

Do wsparcia Cię w realizacji Twoich celów wykorzystam m.in. moje kilkunastoletnie doświadczenie w pracy na stanowiskach menedżerskich, praktykę trenerską, wiedzę psychologiczną i metodykę pracy coachingowej. Nasza współpraca może być dla Ciebie źródłem pozytywnej, a może nawet transformującej, zmiany. Daj sobie na to szansę.

Moja rola

Wszystko co robię odnoszę do wartości. Wierzę w to, że „być fair” należy nie tylko wobec innych, ale także wobec siebie. To dla mnie fundamentalna zasada. A żeby móc działać w zgodzie ze sobą musisz najpierw poznać i zrozumieć siebie. W trakcie naszych konsultacji pomogę Ci dotrzeć do źródeł Twoich motywacji, stylu komunikowania się oraz efektywności. Wspólnie znajdziemy sposób na to jak sprawić, aby Twoja skuteczność w obszarach, które wybierzesz, była bliska tej, jakiej oczekujesz. Wszystko w Twoich rękach.

Wykształcenie

Uniwersytet Łódzki: Psychologia
Instytut Ericksonowski: Coaching

Ania

architektka

Specjalizacja

Projektowanie użytkowych powierzchni biurowych, adaptowanie wnętrz do określonych potrzeb użytkowników, aranżowanie i wykończenie powierzchni mieszkalnych.

Doświadczenie

Długo zastanawiałam się nad tym co chcę robić w życiu. W sumie wszystko robiłam dobrze i nie miałam nic w czym czułam się wyjątkowa. Aż przyszedł ten moment, że znalazłam swoją ścieżkę. Było nią projektowanie wnętrz. Teraz wchodząc do jakiejkolwiek przestrzeni już widzę oczyma wyobraźni jak może ona docelowo wyglądać. Projektuję wnętrza domów, mieszkań i biur. Za jedną ze swoich kluczowych zalet uważam umiejętność słuchania. To właśnie ona pozwala mi poznać prawdziwe oczekiwania osób, dla których przygotowuję moje projekty.

Moja rola

Stoi przed nami nowe wyzwanie. Zaadaptowanie się do całkiem innej, niż dotąd, rzeczywistości. Jednym z wymiarów tej adaptacji jest przygotowanie sobie odpowiedniej przestrzeni do pracy w domu. Nie tylko funkcjonalnej, ale i estetycznej oraz wygodnej. Takiej, która będzie stanowić integralną część przestrzeni domu czy mieszkania. Właśnie tym zajmuję się w Ready For Home Office.

Wykształcenie

Politechnika Łódzka: Architektura Wnętrz

Piotr

specjalista ergonomii pracy, trener personalny

Specjalizacja

Ergonomia pracy. Korekcja sylwetki. Ekonomia pracy w pracy. Poprawa koncentracji i umiejętności odpoczywania poprzez odpowiednie techniki i ćwiczenia.

Doświadczenie

To co robię zawodowo pochodzi wprost od mojej pasji. To jej zawdzięczam swoje sukcesy i ścieżkę jaką podążam. Dotąd miałem zaszczyt i przyjemność przygotowywać motorycznie uczestników Igrzysk Olimpijskich Rio 2016, Reprezentację Polski Seniorek w siatkówce plażowej oraz Mistrzów Świata U23 w tej samej dyscyplinie. Stale współpracuję z reprezentantami Polski w karate, a od 1997 roku jestem związany z Centrum Sportu Politechniki Łódzkiej. Kilka lat temu postanowiłem wykorzystać swoją wiedzę nt. korekcji sylwetki i przygotowania motorycznego sportowców do wsparcia pojedynczych pracowników i całych organizacji w zwiększeniu komfortu pracy jaką wykonują. Tak narodził się program E+E=E – Energia + Ergonomia = Efektywność.

Moja rola

Ergonomia pracy to niby coś o czym każdy z nas coś słyszał i się jakoś tam orientuje. Jednak najczęściej wypowiadane zdanie to „Siedź prosto i się nie garb.”. Niby trafia w samo sedno, ale to jednak nie wyczerpuje tematu. Ważne jest wszystko. Począwszy od dopasowania krzesła do wysokości blatu i wzrostu osoby przy nim pracującej, po odpowiednie ustawienie peryferii, źródeł światła czy szafek na dokumenty. A gdy już to mamy to musimy przygotować samych siebie. Do tego jak siedzieć, jak się rozluźniać, odprężać i wreszcie odpoczywać. Pomocna dla wzrostu naszej efektywności i satysfakcji z pracy będzie także odpowiednia dieta. Co i kiedy jeść oraz wiedza dlaczego to ważne. W tym wszystkim chętnie pomogę Tobie i Twoim Współpracownikom.

Wykształcenie

Uniwersytet Łódzki: Wychowanie Fizyczne i Zdrowotne

Basia

trenerka, mediatorka, akredytowana konsultantka Insights Discovery

Specjalizacja

Rozwój umiejętności społecznych, budowanie samoświadomości, wspieranie relacji interpersonalnych i współpracy, radzenie sobie z emocjami, zarządzanie konfliktem, integracja, efektywna komunikacja w zespołach, higiena pracy zdalnej.

Doświadczenie

Praca z ludźmi daje mi najwięcej satysfakcji, a ponieważ uważam, że najprzyjemniej i najefektywniej jest, gdy zawodowo robimy to co daje nam osobistą frajdę, to cieszę się, że właśnie tym mogę zajmować się od 2004 roku. Przez ponad 15 lat pracowałam w Insights Poland, gdzie dokładnie poznałam wszystkie narzędzia z rodziny Insights, a także zdobyłam praktykę w zakresie ich wykorzystywania. Przeprowadziłam w tym czasie około 300 warsztatów, wdrażając metodologię w firmach, także w wymiarze długofalowym. Współtworzyłam programy szkoleniowe, byłam wsparciem merytorycznym dla Akredytowanych Konsultantów, których osobiście certyfikowałam. Przeprowadziłam kilka tysięcy godzin indywidualnych sesji rozwojowych w oparciu o Insights Discovery.

Wdrażałam programy Insights z zakresu:

– skutecznej komunikacji i współpracy

– podnoszenia efektywności zespołów

– zarządzania oraz motywowania

Dziś wspieram zespoły oraz jednostki w dążeniu do większej efektywności poprzez rozwój ich szeroko rozumianych kompetencji miękkich. Od budowania relacji i komunikacji, poprzez zarządzanie emocjami, do wzmacniania współpracy i motywacji w zespole. Jako trener i mediator, wspieram działy HR oraz liderów w mądrym zarządzaniu konfliktem pracowniczym.

Moja rola

Zawsze zaczynam od przyjrzenia się zadeklarowanym potrzebom czy wyzwaniom i zrozumienia ich w możliwie najszerszym kontekście – najlepiej z perspektywy wszystkich interesariuszy. Kolejny krok to przygotowanie dedykowanego projektu rozwojowego. Ostatnie dwa to jego efektywne wdrożenie oraz skuteczna ewaluacja rezultatów jakie osiągnęliśmy.

Słuchając uczestników moich szkoleń jest mi miło przyjmować od nich feedback, w którym opisują mnie jako pełną pozytywnego nastawienia i entuzjazmu trenerkę budującą równowagę pomiędzy uważnością na człowieka a koncentracją na skuteczności działań jakie podejmuje w swoim biznesowym otoczeniu.

Wykształcenie

Uniwersytet Łódzki: Psychologia

Paweł

specjalista IT

Specjalizacja

Rozwiązania IT, Dobór i konfiguracja sprzętu i oprogramowania. Dopasowanie rozwiązań do indywidualnych potrzeb. Optymalizacja procesów pracy.

Doświadczenie

Od dziecka miałem taką zdolność, żeby po krótkiej chwili przypatrywania się temu jak coś działa, zazwyczaj miałem pomysł jak to usprawnić. Moje wrodzone zamiłowania do wnikania w szczegóły sprawiły, że zawodowo zająłem się poszukiwaniem optymalizacji we wszystkim co mnie otacza. Tak też zostałem certyfikowanym Projekt Managerem w metodyce IPMA. Wreszcie wrodzone kompetencje, które stale rozwijałem połączyłem z zamiłowaniem do komputerów i nowoczesnej technologii. Mój przyjaciel Konrad, mówi, że łączę w sobie skrupulatność Excela i abstrakcyjne podejście Power Pointa. Coś w tym jest.

Moja rola

Mamy u nas nad Wisłą takie przekonanie, że znamy się na wszystkim. A na piłce nożnej, medycynie i motoryzacji to już na eksperckim poziomie! Mnie piłka tak bardzo nie interesuje, a od medycyny mam dyplomowanych lekarzy. Znam się na komputerach i oprogramowaniu, a przy tym wiem jak skutecznie zaplanować i zrealizować projekt. Z chęcią wykorzystam tę wiedzę do tego, aby przygotować dla Ciebie i Twoich Współpracowników funkcjonalne rozwiązania technologiczne, które odpowiadały na ich potrzeby i pozwolą skutecznie realizować zadania jakich się podejmą.

Wykształcenie

Uniwersytet Łódzki: Socjologia