Jak wybrać odpowiednie miejsce pracy w domu?

Niby zdalnie fajnie… ale czy na pewno…?

Wiosna 2020 roku przyniosła nam nieoczekiwane wyzwanie. Okazało się, że zamiast spędzać czas w swoich firmach, pracując przy naszych biurkach, spędzamy czas w domu pracując przy… stołach, szafkach, parapetach, biureczkach naszych dzieci. Z dnia na dzień musieliśmy przenieść się ze wszystkimi naszymi obowiązkami w środowisko domowe i tam zaadaptować się najlepiej jak to możliwe. Dla jednych było to całkiem proste, ale dla większości stanowiło nie lada wyzwanie.

Dotychczasowe biurowe przyzwyczajenia trudno było nam przenieść do warunków prowizorycznie zorganizowanej przestrzeni „pracowej” w domu. I wyzwań był tu cały szereg, o nich opowiem innym razem, tutaj skoncentrujmy się na tych związanych z przystosowaniem miejsca pracy tak, aby choć dalece korespondowało swoją funkcjonalnością z tym, które musieliśmy zostawić w swoich biurach.

Zadanie pierwsze – znaleźć najlepszą (a niekiedy jedyną możliwą) lokalizację.

Dotychczas pracę do domu zabieraliśmy rzadziej niż częściej, a nawet gdy zdarzały się okresy większej liczby nadgodzin to trwały stosunkowo krótko. Stąd doskonale wiedzieliśmy, że blat w kuchni, stół w salonie, czy profilowana podkładka pozwalająca postawić laptop na kolanach gdy zasiądziemy wygodnie w fotelu lub wyciągniemy się na szezlongu ulubionej kanapy, zdadzą egzamin. Nawet na trochę dłuższą, niż krótszą metę.

To wszystko działo się jednak późnymi popołudniami, wieczorami, a niekiedy w nocy. Gdy inni domownicy albo już spali, albo szykowali się by zapaść w objęcia Morfeusza, a właściwie to Hypnosa uprzednio. W każdym razie, wiedzieliśmy, że to tymczasowe i  to pozwalało nam jakoś się względnie „przemęczyć”. Teraz jednak sprawa miała się inaczej. Bo żadne z miejsc, które służyło nam wieczorami za mocno tymczasowe biuro, nie nadawało się by pełnić tę rolę pełnoetatowo. Zatem gdzie usiąść? Gdzie się podziać ze swoim firmowym laptopem? Pół biedy jeszcze gdy to tylko stukanie w klawisze. Sprawa się komplikuje gdy trzeba włączyć kamerę. A co najgorsze – jakby nie patrzeć to okupować swoje „domowe biuro” powinniśmy przez pełne 8 godzin.

Tułaczka między kolejnymi lokalizacjami w domowej przestrzeni nie robiła nam dobrze. Wyłączenie na stałe jednego z pomieszczeń sprawdzało się tylko wtedy gdy pozwalała na to nasza sytuacja rodzinna. A nawet wtedy przy szkolnym biurku naszego Dziecka trudno było nam było się zmieścić z całym mandżurem wydruków, segregatorów czy innych szpargałów niezbędnych do tego aby móc cokolwiek konstruktywnego zrobić. Można tak dzień lub dwa, ale nie miesiąc. A już na pewno nie kolejny, a później jeszcze jeden i następny. Praca w takich warunkach to poważny dyskomfort, który odczuliśmy dobitnie na sobie. A gdy utrzymuje się permanentnie wywołuje frustracje, a to już bardzo nie dobrze. Gdzie więc pracować? W kuchni? W salonie? W sypialni? A może zaszyć się w pokoju dziecka? Pytanie powinno brzmieć inaczej: „Gdzie możesz zostać względnie na stałe i zaadoptować tą przestrzeń na swoje potrzeby?”

Zadanie drugie – przygotować wybrane miejsce do „normalnej” pracy.

               „Mam sukces” – myślę sobie. Znalazłem miejsce. Przeniosłem biurko do innego pokoju, tam poprzesuwałem wszystko tak aby jakoś się zmieścić i działam. Trochę utrudniają mi sprawę te połączenia video, których nagle zrobiło się tyle, że właściwie mógłbym nie wyłączać kamery, ale jakoś to też ogarnąłem. Wysuwam biurko na środek pokoju i ustawiam je pod odpowiednim kątem. Z jednej strony by światło słoneczne padało na moją twarz, a z drugiej aby kamera pokazywała jako tło drzwi szafy w kolorze „teak”.  To w zasadzie jedyne wyjście. Niby sukces, a jednak jakby niepełny. Mam już gdzie siedzieć, ale z papierami za Chiny Ludowe się nie zmieszczę. Nie mówiąc już o postawienia gdzieś szklanki z wodą, kubka z kawą czy choćby mikroskopijnego talerzyka z jakimiś przekąskami. Ale nic to. Będę wstawał i sobie przynosił – tak! To świetna myśl, bo da mi pretekst do rozprostowania kości i oderwania się choć na chwilę od monitora. Na nadziei jednak się skończyło. Bo jak się szybko okazało wstanie po wodę, gdy wszyscy na Ciebie patrzą, nie jest już takie proste jak wstanie od biurku w pracy czy nawet na sali konferencyjnej w trakcie spotkania. Teraz każdy widzi, że Cię realnie nie ma, a to już niedobrze. Cóż, bez jedzenia człowiek wytrzyma nawet do ośmiu tygodni, a bez wody (trochę krócej bo) kilka dni, to jakoś dam radę. Więc siedzę i wpatruję się w monitor pełen twarzy w lepszej lub gorszej rozdzielczości. Częściej jednak gorszej. I nagle trzeba coś wydrukować. Drukarka jest i do tego niby WIFI, ale już jej tu nigdzie nie wcisnę, więc muszę chodzić po każdy zmaterializowany dokument WORD’a czy tabelę EXCEL’a do innego pokoju. A tam akurat rytmika, angielski albo W-F i „Tato, nie wchodź mi teraz! Nie widzisz, że mam lekcje?!”. Super!

I cóż, musieliśmy sobie radzić, bo wybór był żaden. Znaczy był – nie robić i czekać na konsekwencje, albo robić starając się możliwie najlepiej dostosować do sytuacji. Niewielu z nas jednak miało wygodne biurowe krzesła w swoich domach, ja na ten przykład właśnie nie miałem, jeszcze mniej duże monitory wygodnie ustawione, czyli tak aby ich górna krawędź była kilka centymetrów wyżej niż linia naszego wzroku – u mnie też tutaj brak niestety. Więc siedzieliśmy na krzesłach z salonu lub z kuchni, albo tych podebranych naszym Dzieciom. Przy mało wygodnych blatach bo zbyt niskich lub za wysokich. Starając się jeszcze do tego wyglądać profesjonalnie w oczach kamer naszych laptopów.

Jakby nas wtedy takich zobaczyły nauczycielki z przedszkoli, do których chodziliśmy jako dzieci, to, idę o zakład, powiedziały by: „Siedzisz jak wygięty w pałąk! Wyprostuj się! Będziesz miał krzywy kręgosłup – zobaczysz!”. No ale teraz nie miał nam kto tego powiedzieć, wiec siedzieliśmy tacy poskręcani, żeby zadania swoje jakoś wykonywać. I po kolejnych dniach i tygodniach przyjmowania takich ekwilibrystycznych póz, coraz bardziej bolały nas mięśnie, stawy, głowa. A nasza efektywność, mimo szczerych chęci i wewnętrznej motywacji, leciała na łeb. Na szyję nie, ale na łeb zdecydowanie i to z prędkością początkującego narciarza, którego instruktor jeszcze nie zdążył nauczyć jak hamować. Zjazd na kreskę znaczy. Zatrzymać się niełatwo, a rozbić wręcz przeciwnie…

Zadanie trzecie – wytrwać, czyli nic się tak świetnie nie trzyma jak prowizorka.

               Kojarzycie wiadukt w Pszczynie (ul. Bielska, DW 933)? To takie miasto z letnim pałacem należącym niegdyś do rodu Habsburgów. Obecnie zabytek klasy zerowej Unesco. Otóż wiadukt nad torowiskiem PKP powstał w 1990 roku po półrocznych pracach, jako rozwiązanie tymczasowe. I tak trwał sobie do października 2008 roku. Tymczasowo sobie stał, aż osiągnął pełnoletność. U nas rozwiązania prowizoryczne często są „na stałe” i wielu z nas w takie właśnie rozwiązania poszło i już przy nich, niestety, zostało. Bo niby teraz mam nowe biurko kupować? Fotel? Aranżować przestrzeń jakoś? Może jeszcze remont sobie tu trzasnę, co?! Oooo co to to nie! I tak siedzieliśmy przy tych za małych blatach, na zbyt niskich krzesłach na tle drzwi od szafy, ściany czy innej atrakcyjnej wizualnie przestrzeni. Trwaliśmy tak, aż… pozwolono nam wrócić do biur. Przynajmniej niektórym szczęśliwcom. A pozostali? Znaczna ich liczba nadal trwa tak gdzie usiadła na wiosnę. Trwa i cierpi. A ciało nasze przyzwyczaja się, adoptuje do narzuconych mu warunków. Więc trwając w dyskomforcie, utrwala te postawy i zaczyna przyjmować jako właściwe. A wtedy już prościutka droga do trwałych wad postawy, a z tych wychodzi się znacznie dłużej niż UK z Unii Europejskiej. Plus dla Brytyjczyków, bo dla nas to podstawa do kolejnej batalii. Tym razem już nie o komfort i efektywność w zdalnym wykonywaniu swych obowiązków, a o własne zdrowie.

Udostępnij ten artykuł

Facebook
Twitter
LinkedIn
© 2020 Ready for Home Office. All rights reserved

Zamów bezpłatną konsultację

kontakt@r4ho.pl

790 409 494

linkedin.com/company/r4ho

Julia

terapeutka integracji sensorycznej i bilateralnej, specjalistka metody Tomatisa, pedagog specjalny

Specjalizacja

wsparcie pedagogiczne i terapeutyczne dzieci z trudnościami rozwojowymi i ich rodziców

Doświadczenie

Jestem terapeutką-praktykiem, przekonaną o konieczności holistycznego podejścia do terapii dziecka, gdzie stan umysłu, ciała i emocji wzajemnie wpływają na siebie, niejednokrotnie decydując o jej skuteczności. Jako propagatorka zdrowego odżywiania, przekonana o terapeutycznym wpływie diety, aktywności fizycznej oraz kontaktu z przyrodą, działam również w obszarze budowania optymalnego środowiska, wspierającego indywidualne potrzeby rozwojowe moich pacjentów.

 

Od blisko 20 lat pracuję z dziećmi ze spectrum autyzmu, z niepełnosprawnością intelektualną, ruchową, z ADHD (zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z zaburzeniami koncentracji uwagi), FAS (alkoholowym zespołem płodowym), afazją, mutyzmem, zespołami genetycznymi. Szkolę rady pedagogiczne, udzielam wsparcia informacyjnego rodzicom. Prowadzę terapię integracji sensorycznej, terapię integracji bilateralnej, terapię ręki oraz trening uwagi słuchowej metodą Alfreda Tomatisa. Jako nauczycielka wspieram też dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w przedszkolnym oddziale integracyjnym.

Moja rola

Możesz liczyć na moje wsparcie w kwestiach dotyczących trudności rozwojowych Twojego dziecka oraz doboru optymalnej strategii terapeutycznej. Możesz podzielić się ze mną swoimi wątpliwościami dotyczącymi niepokojących zachowań Twojego dziecka czy nietypowych potrzeb, które przejawia. Wspólnie zastanowimy się nad tym jakie wyzwania rozwojowe mogą stać przed Twoim dzieckiem i jakiego wsparcia będzie ono potrzebować, aby móc sobie z nimi poradzić.

Jako entuzjastka organizacji przestrzeni wspierającej rozwój sensomotoryczny dzieci, zaproponuję Ci, jak możesz pomóc swojemu dziecku poprzez odpowiednią aranżację środowiska domowego.

Wykształcenie

  • Uniwersytet Łódzki, Pedagogika Specjalna, Edukacja i rehabilitacja osób upośledzonych umysłowo w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim
  • Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Łodzi, Zintegrowana edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna (studia podyplomowe)
  • Polskie Towarzystwo Integracji Sensorycznej, Szkolenie I i II stopnia w zakresie teorii i terapii Integracji Sensorycznej wg J. Ayres (certyfikat nr 435/II).
  • Centrum Szkoleniowe Soyer, Terapia ręki, I i II stopień
  • Young Digital Planet we współpracy z Mozart Brain Lab, Szkolenie z metody Audio-Psycho-Fonologii Alfreda Tomatisa, I poziom pedagogiczny, II poziom zaawansowany
  • kurs Bilateralnej Integracji, Teoria, diagnostyka i trening osoby z problemami w obrębie współpracy i koordynacji bilateralnej ciała. Uzyskanie tytułu: Provider-terapeuta.

Klaudia

terapeutka zaburzeń snu, psycholożka

Specjalizacja

Zdrowy sen, terapia bezsenności, psychoterapia, radzenie sobie z emocjami, szkolenie lekarzy w zakresie udzielania trudnej informacji pacjentom

Doświadczenie

Moja droga zawodowa to droga stopniowego odkrywania tego, w czym mogę być dobra i co sprawia mi przyjemność. To droga nabywania umiejętności w obszarach, które były dla mnie wcześniej niedostępne. Dzięki swoim doświadczeniom wiem, że poprzez pracę nad sobą oraz terapii własnej, możliwe jest odkrywanie swojego potencjału i nieznanych wcześniej zdolności.

Przez większość życia byłam związana z uczelnią medyczną i tam właśnie bliskie stały mi się tematy związane ze zdrowiem, dobrostanem i komunikacją w kontekście klinicznym. Tam też związałam się z tematem snu. Wspierając pacjentów w szpitalu, poradni zdrowia psychicznego i klientów w prywatnym gabinecie, nauczyłam się czym jest prawdziwa praca „z bliska”.

 

Jestem zafascynowana tematem snu, dlatego też nieustannie rozwijam swoją wiedzę w tym zakresie uczestnicząc w konferencja i szkoleniach. Jako członek Polskiego Towarzystwa Badań nad Snem angażuję się w projekty pogłębiające zrozumienie tego obszaru.

Swoją wiedzę wykorzystuję w pracy indywidualnej i grupowej wspierając moich klientów w radzeniu sobie z bezsennością, która staje się coraz popularniejszym wyzwaniem, niezależnie od naszego wieku.

Moja rola

Im więcej czynników stresogennych pojawia się w naszym świecie, tym bardziej odbija się to na śnie. Dlatego też chcę pomagać wszystkim tym, których dotyka bezsenność. Kto nie zaznał problemów związanych ze snem, temu trudno wyobrazić sobie, że jest to forma psychicznego i fizycznego cierpienia. Osoby z bezsennością często słyszą, że przecież wystarczy przyłożyć głowę do poduszki lub liczyć owce. Gdyby to było takie proste, to ponadpołowa Polaków mogłaby spać spokojnie. Chcę dzielić się wiedzą nt. tego skąd się biorą problemy ze snem i jaki mają wpływ na zdrowie i ich samopoczucie.

Kluczowe jest, aby było dla Ciebie jasne i pewne, że z zaburzeniami snu można sobie poradzić! W przypadku bezsenności, mogę pomóc Ci w powrocie do dobrej jakości snu.

Wykształcenie

Uniwersytet Łódzki: Psychologia zdrowia i kliniczna

Uniwersytet Medyczny w Łodzi: Doktorat z zakresu psychosomatyki

Instytut Psychoterapii i Psychoanalizy: szkolenie z zakresu psychoterapii

KRT szkolenia​​: Szkoła trenerów umiejętności psychospołecznych

Malwina

Architektka wnętrz

Specjalizacja

Projektowanie architektury wnętrz przestrzenni prywatnych i komercyjnych sprzyjających jednocześnie funkcjonalności i wygodzie (domy, mieszkania, apartamenty, rezydencje, biura, przestrzenie pracy wspólnej)

Doświadczenie

Swoje pierwsze kroki stawiałam jako architekt kubaturowy. Praca przy projektach budowlanych wzbogaciła mnie o wiedzę techniczną w zakresie instalacji, konstrukcji oraz przepisów technicznych. Jednak w trakcie odkryłam, że dużo większą pasją darzę architekturę wnętrz i design. Praca przy tworzeniu wnętrz pozwala mi skupić się nie tylko na samej przestrzeni, ale przede wszystkim na człowieku i jego potrzebach zarówno estetycznych jak i funkcjonalnych.

Moja rola

Projektując wnętrze słucham tych, którzy będą w nich na co dzień pracować lub/i mieszkać. Dlaczego? Bo nikt nie wie lepiej od nich czego potrzebują, aby czuć się komfortowo, wygodnie i móc efektywnie działać. To właśnie z myślą okonkretnym człowieku powstaje projekt, który następnie odzwierciedlony w rzeczywistości tworzy miejsce do życia lub pracy o konkretnym charakterze. Dbam, aby wnętrza były nie tylko piękne i przyjazne dla przyszłych właścicieli, ale również jak najbardziej funkcjonalne zgodne z zasadami ergonomii.

Wykształcenie

Politechnika Łódzka: Architektura i Urbanistyka

Karolina

trenerka, konsultantka HR

Specjalizacja

Design thinking, moderacja i facylitacja grupowej pracy koncepcyjnej, budowanie zespołów, integrowanie wokół wartości, diagnoza kompetencji metodami AC/DC

Doświadczenie

Niemal całą swoją karierę zawodową związałam ze wspieraniem korporacji w rozwoju kadr na różnych szczeblach w ramach wewnętrznych struktur HR na różnych stanowiskach. Poznanie i zrozumienie międzynarodowych koncernów – ich działania, zarządzania i strategii rozwoju – pozwoliło mi nabyć kompetencje, które mogę teraz wykorzystywać, aby projektować i wdrażać programy dla wszystkich innych, którzy tego potrzebują.

Wieloletnia praca w międzykulturowym środowisku jest dla mnie dużym zapleczem w obszarze zrozumienia i elastycznego dopasowania się do potrzeb pracowników z różnych generacji i szerokości geograficznych.  Tą otwartość wzmacnia dodatkowo moja pasja, jaką jest yoga, którą praktykuję ucząc też innych jak czerpać z niej maksymalnie wiele.

Moja rola

Mam poczucie, że stoję tuż pomiędzy dbałością o efektywność procesów biznesowych a tego, że najważniejszy w biznesie jest człowiek. Cyferki, tabelki, wykresy nie będą miały finalnie znaczenia, gdy zapomnimy o nim właśnie. Simon Sinek powiedział kiedyś takie zdanie: 100% Twoich Klientów to ludzie, 100% Twoich pracowników to ludzie. Jeśli nie rozumiesz ludzi to nie rozumiesz biznesu. I ta sentencja w pełni oddaje moje podejście do pracy jaką wykonuje jako trenerka i konsultantka HR. Dbam o to, aby właściwi ludzie na odpowiednich miejscach posiadali kompetencje konieczne im do efektywnego wykonywania zadań jakie zostają im powierzane.

Wykształcenie

Studia Zarządzania przy Uniwersytecie Łódzkim: Mini MBA,

Uniwersytet Łódzki: Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze

Infinity Power Jolanta Wasilewska: Praktyk NLP w biznesie

SET Academy: Coaching

Pasja Grupa Dobrych Trenerów: Train the Trainer Basic & Advanced

Certyfikowany Nauczyciel Hatha Yoga

Robert

psycholog, psychodietetyk, konsultant, trener personalny

Specjalizacja

Konsultacje psychologiczne i psychodietetyczne, wsparcie w sytuacjach stresowych, techniki relaksacyjne, relacje (zawodowe, partnerskie i rodzinne), wzmacnianie poczucia własnej wartości, pomoc w redukcji wagi i korygowaniu postawy, zdrowy styl życia – zmiana nawyków.

Doświadczenie

W swojej pracy łączę wiedzę z zakresu szeroko rozumianej psychologii z wiedzą nt. sztuk walki i budowania równowagi. Bardzo mi w tym pomaga moje doświadczenie jako międzynarodowy instruktor Taekwon-do (IV dan).

Zdrowy styl życia oraz uzyskiwanie synergii poprzez jednoczesną pracę z ciałem i umysłem to moja pasja, a zarazem obszar największej specjalizacji. Jestem zwolennikiem holistycznego podejścia – współpracując z Tobą postaram się zrozumieć Cię jako osobę, a nie tylko pojedynczą rolę jaką pełnisz jako pracownik, rodzic czy partner w relacji.

Moja rola

Ludzka psychika zawsze mnie fascynowała. Do dziś nie mam wątpliwości, że psychologia to dla mnie jedyny słuszny kierunek. Swoją rolę postrzegam jako wspieranie tych, którzy dążą do osiągnięcia harmonii ducha z ciałem – przez ciało do duszy lub przez duszę do ciała. Sam regularnie trenuję, a zdrowy styl życia to moja codzienność. Prowadzę m.in. treningi relaksacyjne (w tym autorskie warsztaty StressOut) oraz sesje medytacyjne, wspieram w zakresie wdrażania zmian nawyków w stylu życia oraz w kształtowaniu zdrowych relacji z ludźmi.

Hasłem przewodnim mojej pracy jest „Tylko poprzez zmianę samego siebie zmieniasz swój świat”.

Wykształcenie

Studium Psychologii im. C.G. Junga – Terapia uzależnień

Międzyregionalna Akademia Zarządzania Personelem (MAZP) – Psychologia stosowana

Dolnośląska Szkoła Wyższa – Psychodietetyka

Krystyna

Certyfikowany coach kryzysowy, autorka bajek terapeutycznych dla dzieci

Specjalizacja

Wsparcie coachingowe: budowanie relacji między rodzicami a dziećmi

Wsparcie psychologiczne: dla uchodźców i osób mieszkających w Polsce mających rodzinę na Ukrainie.

Doświadczenie

Bycia rodzicem to wg mnie prawdziwe wyzwanie, które w wielu sytuacjach bywa bardzo trudne do zrealizowania. Wszak jesteśmy odpowiedzialni za przygotowanie innego człowieka do samodzielnego i szczęśliwego życia. Sami mierząc się z wieloma rozmaitymi życiowymi i zawodowymi wyzwaniami nie zawsze mamy przestrzeń i możliwości, aby przyglądać się sobie jako rodzice. Uczyć się tej roli i rozwijać w niej. Naszą uwagę zwracają dopiero sytuacje niepokojące – zwłaszcza te związane z zachowaniem naszych pociech. To scenariusz, z którym spotykam się najczęściej.

Wiedz, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Mówię to z doświadczenia, tak zawodowego jak i prywatnego. Swoją pasję do pomagania i potrzebę bycia wspierającą i dobrą mamą wyposażyłam odpowiednim wykształceniem – tak z zakresu komunikacji empatycznej wg Porozumienia bez Przemocy (NVC), pracy z przekonaniami wg Systemu Wewnętrznej Rodziny (IFS) jak i pierwszej pomocy kryzysowej kończąc kurs coachingu kryzysowego. Od samego początku wykorzystuję tą wiedzę w pracy indywidualnej z rodzicami.

Moja rola

Możesz liczyć na moje wsparcie zwłaszcza w obszarach Twojego rozwoju jako rodzica. Tak w zakresie budowania Twojej relacji z dzieckiem opartej na wzajemnym szacunku i zaufaniu, jak i komunikacji empatycznej. Pomogę Ci też poradzić sobie ze swoimi i dziecka trudnymi emocjami, a także z wesprę Cię w różnych wyzwaniach wychowawczych. Na każdego rodzica i dziecko patrzę „oczami potrzeb”, ponieważ kieruję się przekonaniem, że każdy człowiek cokolwiek robi,  robi to dla zaspokojenia własnych potrzeb.

Wykształcenie

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu: Finanse i bankowość

Roczny kurs coachingu kryzysowego z elementami interwencji kryzysowej

Szereg szkoleń, warsztatów i programów dla specjalistów w zakresie Porozumienia bez Przemocy i Systemu Wewnętrznej Rodziny

Języki

polski, ukraiński, rosyjski

Ania

trenerka, konsultantka HR, ekspertka EB, menedżerka projektów

Specjalizacja

budowanie w organizacjach środowisk przyjaznych pracownikom, tworzenie i wdrażanie projektów rozwojowych, indywidualna i grupowa praca rozwojowa w obszarze świadomego i nowoczesnego przywództwa

Doświadczenie

To dla mnie ludzie i to co wspólnie przeżyliśmy. Spotykamy się w różnych miejscach – w korporacjach o zasięgu globalnym, firmach średnich, małych i dużych, a także w organizacjach pozarządowych – wszędzie tworzymy coś wartościowego. Dla mnie ważne jest to, aby działając wspólnie przynosić realną zmianę. Coś, czego efekty będziemy mogli dostrzec „gołym okiem”.

Dzięki tej różnorodności doświadczeń – od roli koordynatora HR, przez trenera wewnętrznego i coach’a, po menadżera działu odpowiadającego za rozwój ludzi w całej korporacji – mam zasoby, z których mogę czerpać, aby właściwie dopasować wsparcie do charakteru organizacji i jej potrzeb.

Ponad dwie dekady funkcjonowania w biznesie, ponad 1400 godzin rozwojowej pracy indywidualnej i grupowej oraz ponad dziesięciolecie w roli osoby odpowiadającej za zarządzanie – te kompetencje z przyjemnością wykorzystuję w roli  zewnętrznej konsultantki, zajmującej się wszystkim co dotyczy rozwijania pracowników i dbania o ich dobrostan.

Moja rola

Lubię, gdy „rzeczy się dzieją”, a to oznacza, że aby być skuteczną potrzebuję sprawczości. Koncentruję się na tym, aby na pierwszym etapie poznać i zrozumieć sytuację w organizacji, a następnie zaproponować rozwiązania, które odpowiadają na jej potrzeby i pomogą skutecznie radzić sobie z wyzwaniami jakie firma napotyka. Kiedy mogę być dla Ciebie wsparciem?

  • Gry chcesz, aby Twoi współpracownicy czerpali większą przyjemność z pracy
  • Gdy chcesz zintegrować zespół i sprawić, aby bardziej identyfikował się z Organizacją
  • Gdy chcesz wprowadzić w swojej organizacji lub nauczyć menedżerów w jaki sposób konstruktywnie udzielać  feedbacku, delegować i rozliczać zadania, wspierać w rozwoju i angażować do działania – czyli jak być skutecznym liderem i mentorem.

Przyjrzyjmy się wspólnie temu, jak razem możemy wesprzeć Twój Zespół lub całą firmę.

Wykształcenie

Szkoła Główka Handlowa: Zarządzanie Zasobami Ludzkimi

Uniwersytet Warszawski: Międzywydziałowe Podyplomowe Studium Public Relations

Uniwersytet Warszawski: Podyplomowe studia „Trener Umiejętności Poznawczych”

Intra: Szkoła Treningu i Warsztatu Psychologicznego
TROP: : Szkoła dla doświadczonych trenerów
TROP: Szkoła coachów Sz
CoachWise: Program mentoringowy

Alona

psycholożka, interwentka kryzysowa, terapeutka, psycholożka dziecięca

Specjalizacja

wsparcie psychologiczne dzieci i ich rodziców, diagnoza psychologiczna, prowadzenie grup wsparcia, konsultacje psychologiczne

Doświadczenie

Mam przekonanie, że praca z dziećmi była moim powołaniem od kiedy tylko pierwszy raz usłyszałam pytanie „A Ty co chcesz robić, jak dorośniesz?”. Od zawsze mnie lubiły – szybko łapaliśmy kontakt i zawsze potrafiliśmy się porozumieć. Słyszałam, że to ponoć każdy mężczyzna ma w sobie coś z dziecka – ja jestem przekonana o tym, że każdy z nas ma i wszyscy powinniśmy to „wewnętrzne dziecko” – takie naturalne, szczere, ufne i odważne – w sobie pielęgnować. Moje ze mną zostało i może właśnie w tym tkwi tajemnica tego, że nie tylko lubię, ale i skutecznie współpracuję z dziećmi. Potrafię do nich dotrzeć, zbudować relację opartą na zaufaniu, a w konsekwencji dać efektywne wsparcie. I do tego sprawa mi to ogromną osobistą radość. W ogóle pasjonuje mnie zagadnienie relacji międzyludzkich.

Idąc drogą silnie odczuwanego powołania swoją karierę związałam właśnie ze wspieraniem rozwoju dzieci. Tak na Ukrainie jak i w Polsce pracując jako psycholog udzielając wsparcie w zakresie diagnozy, rehabilitacji oraz budowania i wdrażania indywidualnych oraz grupowych programów rozwojowych dla dzieci i młodzieży. W moich zajęciach brały udział zarówno prawdziwe maluszki w wieku od 1,5 roku do 3 lat, jak i starszaki od 4 do 6 roku życia.

W swojej pracy wykorzystuję różne metody, m.in.: arteterapię, logo-rytmikę i psycho-gimnastykę. Kreatywnie je łączę, aby dzieci mogły zyskać jak najwięcej.

Moja rola

Koncentruję się na dzieciach, także wspierając ich rodziców. Rodzina to system, jakby układ naczyń połączonych, co sprawia, że każdy element wpływa na wszystkie pozostałe. Moim zadaniem jest jak najskuteczniej zadbać o to, aby dzieci rozwijały się prawidłowo, w komfortowych warunkach i w zgodzie ze swoimi talentami.

Wykształcenie

Połtawski Narodowy Uniwersytet Pedagogiczny im. W. H. Korolenki (Ukraina): Psychologia. Pedagogika socjalna/Psycholog praktyk. Pedagog socjalny.

Szkoła Policealna Awangarda (Polska): Terapeuta zajęciowy

Narodowa Akademia Nauk Pedagogicznych Ukrainy. Ukraińskie Centrum Naukowo – Metodyczne Psychologii Praktycznej i Pracy Społecznej: „Teoria i praktyka konsultacji i psychoterapji psychologicznych w koncepcjach analizy transakcyjnej”

Języki

polski, ukraiński, rosyjski

Ola

Interwentka kryzysowa, psycholog seniorów

Specjalizacja

Interwencja kryzysowa, poradnictwo psychologiczne, wsparcie kobiet w kryzysie, radzenie sobie z przemocą, wsparcie dla ofiar przestępstw

Doświadczenie

Dla wielu „poszukiwanie siebie” jest dużym wyzwaniem. Zanim odnajdą drogę, którą chcą podążać muszą sprawdzić wiele z nich. Ja niemal od zawsze wiedziałam, że chcę pomagać innym. Nie do końca miałam pewność w jaki sposób chcę to robić i tego musiałam się dowiedzieć.

Zaczęłam od indywidualnych konsultacji psychologicznych, następnie prowadziłam warsztaty profilaktyczne, aby sprawdzić się kolejno jako wspierać grupowo pracowników służb medycznych, pomocy społecznej oraz nauczycieli i urzędników w zapobieganiu wypaleniu zawodowemu oraz radzeniu sobie ze stresem.

Wszystkie zebrane doświadczenia pozwalają mi teraz czerpać z nich zasoby, gdy pomagam osobom silnie pokrzywdzonym, które doświadczyły traumatycznych przeżyć. Wspierałam m.in. Ligę Kobiet Polskich, a aktualnie Ośrodek Psychoterapii i Wsparcia Rodziny PsychoAzyl.

Moja rola

To co dla jednych jest sytuacją niemal codzienną, dla innych może być doświadczeniem wyjątkowo trudnym. Rozumiem tę odmienność perspektyw, dlatego wiedz, że możesz zwrócić się do mnie w każdej sytuacji, którą odczuwasz jako dla Ciebie silnie obciążającą.

Wykształcenie

Uniwersytet Łódzki: Psychologia rodziny
Fundacja Rozwoju i Promocji Psychoterapii: „Umiejętność prowadzenia interwencji kryzysowej”

Valentyna

psycholożka, interwentka kryzysowa, psycholożka wojskowa

Specjalizacja

wsparcie psychologiczne, diagnoza psychologiczna, prowadzenie grup wsparcia, konsultacje psychologiczne dla żołnierzy 

Doświadczenie

Czuję się tak samo dobrze w pracy naukowej i diagnostycznej jak i zarządczej czy biznesowej. Poczynając od pracy na Chersońskim Uniwersytecie Państwowym (Ukraina) jako psycholog, kontynuowałam swoją karierę jako kierownik oddziału diagnostyki psychologicznej w jednostce wojskowej. Moje kolejne doświadczenia, już po przyjeździe do Polski, związane były właśnie z biznesem, gdzie zarządzałam kapitałem ludzkim w obszarze rekrutacji.

Potrzeba pomagania jednak wzięła górę i od 2020 roku znów wspieram osoby indywidualne i organizacje poprzez interwencje kryzysowe, poradnictwo oraz konsultacje psychologiczne. Aby nie ograniczała mnie lokalizacja wiele działań realizuję zdalnie współpracując m.in. z organizacjami pozarządowymi, zakładami opieki zdrowotnej oraz wszystkimi, którym może być pomocna moja wiedza oraz doświadczenie.

Moja rola

Swoje wszechstronne doświadczenie, a zwłaszcza to zdobyte w wojsku, wykorzystuję, aby wspierać w sytuacjach trudnych czy nawet traumatycznych przeżyć. Pomogę Ci poradzić sobie z wyzwaniami, które znalazły się na Twojej drodze, z uważnością i troską podchodząc do Twych emocji.

Wykształcenie

Chersoński Uniwersytet Państwowy (Ukraina): Psychologia/Psycholog praktyk
Nacjonalny Uniwersytet Spraw Wewnętrznych Ukrainy: Prawo
Uniwersytet SWPS: Psychologia kliniczna i zdrowia

Języki

polski, ukraiński, rosyjski

Monika

Interwentka kryzysowa, psychoterapeutka behawioralno-poznawcza, psycholożka, terapeutka EMDR, mediator rodzinny

Specjalizacja

Wspieranie w kryzysie, terapia lęków, terapia zaburzeń suicydalnych, radzenie sobie z traumą i zespołem stresu pourazowego

Doświadczenie

Długo zastanawiałam się nad tym co chcę robić w życiu. W sumie wszystko robiłam dobrze i nie miałam nic w czym czułam się wyjątkowa. Aż przyszedł ten moment, że znalazłam swoją ścieżkę. Było nią projektowanie wnętrz. Teraz wchodząc do jakiejkolwiek przestrzeni już widzę oczyma wyobraźni jak może ona docelowo wyglądać. Projektuję wnętrza domów, mieszkań i biur. Za jedną ze swoich kluczowych zalet uważam umiejętność słuchania. To właśnie ona pozwala mi poznać prawdziwe oczekiwania osób, dla których przygotowuję moje projekty.

Moja rola

Stoi przed nami nowe wyzwanie. Zaadaptowanie się do całkiem innej, niż dotąd, rzeczywistości. Jednym z wymiarów tej adaptacji jest przygotowanie sobie odpowiedniej przestrzeni do pracy w domu. Nie tylko funkcjonalnej, ale i estetycznej oraz wygodnej. Takiej, która będzie stanowić integralną część przestrzeni domu czy mieszkania. Właśnie tym zajmuję się w Ready For Home Office.

Wykształcenie

Uniwersytet Łódzki: Psychologia wychowawcza

Instytut Gestalt: Terapeuta

Darek

Interwent kryzysowy, psychoterapeuta, psycholog, superwizor w zakresie interwencji kryzysowej

Specjalizacja

Interwencja kryzysowa, psychoterapia, poradnictwo psychologiczne, szkolenia psychologów w obszarze interwencji kryzysowej

Doświadczenie

Jestem przekonany o tym, że aby skutecznie pomagać trzeba być wszechstronnym, elastycznym – posiadać szersze spojrzenie na świat w jakim żyjemy. Dlatego też sam wywołuję zmiany w swojej zawodowej rzeczywistości. W zawodzie psychologa, z małą przerwą na doświadczenia w dużym i mniejszym biznesie, pracuję od 1984 roku. Przez cały ten czas działam w obszarze interwencji kryzysowej, wsparcia psychologicznego oraz psychoterapii.

We wszystkim co robię koncentruję się na osiąganiu zamierzonych rezultatów. Był to jeden z powodów, aby zadbać także o przyszłych interwentów kryzysowych i o skuteczność pomocy, której będą udzielali. Było to możliwe m.in. dzięki mojemu wieloletniemu doświadczeniu w Ośrodku Interwencji Kryzysowej. Dziś jestem trenerem szkoleń z tego zakresu wsparcia oraz akredytowanym superwizorem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Wciąż wspieram w sytuacjach kryzysowych – indywidualnie i grupowo – tak w ramach własnego gabinetu jak i Specjalistycznego Centrum Pomocy, które wymyśliłem, współtworzyłem z moimi przyjaciółmi a teraz wspólnie je rozwijamy jako inicjatywę organizacji pozarządowej.

Moja rola

Miałem do czynienia z licznymi bardzo różnymi sytuacji wspierania i pomocy w kryzysie. Całą swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystuję, aby skutecznie realizować swoje zadania tak jako interwent kryzysowy, jak jako superwizor moich koleżanek i kolegów. Chętnie wykorzystam wszystko to co wiem i umiem, aby pomóc Ci w poradzeniu sobie z sytuacją, z którą aktualnie się mierzysz.

Wykształcenie

Uniwersytet Łódzki: Psychologia kliniczna
Uniwersytet Łódzki: Mediacje i negocjacje (Studia podyplomowe)
Polskie Towarzystwo Psychologiczne: Studium socjoterapii

Dorota

psycholożka, coach biznesu, interwentka kryzysowa, psychoterapeutka

Specjalizacja

Coaching’owa: efektywność zawodowa, wyzwania managerskie i zarządcze, zarządzanie zespołem, mierzenie się z wyzwaniami, stawianie i realizowanie celów, life coaching, business coaching

Psychologiczna: interwencja kryzysowa, strata, żałoba, kryzysy rodzinne i osobiste, zmiana z pracy, spadek motywacji, obniżona samoocena, zdrada, rozwód, konflikty

Doświadczenie

We wszystko co robię angażuję swoją wiedzę i doświadczenie psychologiczne. Koncentruję się na rozwiązaniach – konkretnych efektach wsparcia jakiego udzielam oraz projektów, które realizuje. Swoje doświadczenie dzielę na dwie, choć z pozoru odmienne, to wg mnie bardzo spójne drogi.

Pierwsza to psychoterapia oraz wsparcie indywidualne w radzeniu sobie z wyzwaniami. Wcześniej w szpitalu psychiatrycznym im. Babińskiego w Łodzi, a obecnie w prywatnym gabinecie oraz Specjalistycznym Centrum Pomocy służę wsparciem wszystkim tym, którzy potrzebują pomocy, aby skutecznie radzić sobie z sytuacjami w jakich się znaleźli.

Druga to wspieranie całych organizacji w efektywnej realizacji wszystkich procesów związanych z inwestycją w kapitał ludzki. Przez wiele lat, pracując dla globalnych marek, zarządzałam działami odpowiedzialnymi za rozwój pracowników oraz wsparcie ich ścieżek rozwoju w organizacji.

Dlaczego oba te obszary uważam za wspólne? Otóż ich wspólnym mianownikiem jest wspieraniu w realizacji celów – czy to indywidualnych, zespołowych czy organizacyjnych. Różni się tylko metoda, charakter pracy oraz czas w jakim dany efekt możemy osiągnąć.

Moja rola

Nasza rzeczywistość jest bardzo dynamiczna i zmienia się szybciej niż kiedykolwiek. Takie tempo zmian przynosi coraz więcej wyzwań, z których znaczna część jest dla nas nowa. Moim zadaniem jest wspomóc Ciebie, Twój Zespół lub współpracowników i podwładnych w radzeniu sobie sytuacjami, które określisz jako trudne.

Możesz na mnie liczyć tak w sytuacjach kryzysowych jak i we wsparciu o szerszym horyzoncie czasowym.

Wykształcenie

Uniwersytet Łódzki: Psychologia kliniczna (ukończona specjalizacja)

Akademia Leona Koźmińskiego: Master of Business Administration (MBA)

Polski Instytut Ericksonowski: Studium psychoterapii (4 lata)

Igor

psycholog dziecięcy

Specjalizacja

Wsparcie dzieci w radzeniu sobie z wyzwaniami i trudnościami. Pomoc rodzicom i ich dzieciom w świadomym rozwijaniu pasji i realizowaniu ambicji. Wzmacnianie relacji rodzica z dzieckiem opartej na lepszym wzajemnym zrozumieniu. Diagnoza zaburzeń i nieprawidłowości rozwojowych dzieci i młodzieży. Diagnoza postaw wychowawczych. Wsparcie dzieci i młodzieży w budowaniu pozytywnej samooceny i radzeniu sobie z trudnym środowiskiem rówieśniczym

Doświadczenie

Słuchanie i rozumienie ludzi zawsze przychodziło mi z łatwością i tak jakoś idąc tym tropem trafiłem na studia psychologiczne. W ich trakcie doszedłem do wniosku, że znacznie efektywniej jest rozwijać posiadane już zasoby, niż zaczynać od czegoś całkiem nowego. A ponieważ z dziećmi i młodzieżą zawsze szybko potrafiłem złapać ”wspólny język”, wg niektórych żartownisiów dlatego, że każdy mężczyzna to duży chłopiec, szybko odnalazłem swoją zawodową drogę. Dziś mając wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i ich rodzinami (także jako dyrektor placówki wychowawczej) odpowiedzialnie stwierdzam, że wybrałem właściwą drogę, gdyż czerpię pełną satysfakcję z pracy, skutecznie pomagając wszystkim, którym potrzebne jest moje wsparcie.

Moja rola

Gdy kończyłem studia wizyta u psychologa wciąż była dla wielu tematem tabu. Dziś jesteśmy bardziej świadomi i otwarci. Wiemy, że nie musimy znać się na wszystkim (poza medycyną, piłką nożną i motoryzacją) i mierząc się z poważnym wyzwaniem szukamy specjalistów w danej dziedzinie. To dobry kierunek. Ja jestem skuteczny w pomaganiu rodzinom – czyli dzieciom i ich rodzicom – w radzeniu sobie z wyzwaniami w bardzo różnych dziedzinach. Od trudności w adaptacji do środowiska rówieśniczego, przez zaburzenia odżywiania, zaniżoną samoocenę, trudności wychowawcze, napady lęku, aż po wspieranie efektywnej komunikacji opartej na wzajemnym zrozumieniu i szacunku. Przede wszystkim staram się poznać i zrozumieć, a następnie szukać rozwiązań. Mierzyć się ze wszystkimi wyzwaniami będziemy pracując na Twoich zasobach – wierzę w to, że one zawsze są, czasem tylko potrzebują wzmocnienia lub odblokowania. Mogę powiedzieć zatem, że moja praca opiera się na współdziałaniu. Wierzę, że i Tobie wspólnie pomożemy.

Wykształcenie

Uniwersytet Łódzki: Psychologia, specjalizacja: psychologia kliniczna i zdrowia
Uniwersytet Łódzki: Organizacja Pomocy Społecznej
Centrum Terapii Krótkoterminowej: Praktyk metod „Kids’ Skills” oraz „I’m Proud of You” stworzonych przez dr B. Furmana z Helsinki Brief Therapy Institute.

Marta

Coach biznesu, psycholożka

Specjalizacja

Radzenie sobie z wyzwaniami, zarządzanie zespołami, motywowanie i udzielanie informacji zwrotnej, radzenie sobie z emocjami, delegowanie i rozliczanie zadań samorozwój, zarządzanie talentami efektywna komunikacja, skuteczność osobista, stawianie i realizowanie celów, rozwój kariery zawodowej.

Doświadczenie

Tuż przed końcem studiów, usłyszałam na swój temat takie zdanie: „Masz dar do pracy z ludźmi.” Te właśnie słowa zdeterminowały moje dalsze wybory zawodowe. Od zawsze budowanie relacji przychodziło mi z łatwością. Jednak dopiero gdy usłyszałam taką wskazówkę od osoby, która była dla mnie autorytetem, postanowiłam potencjał zamienić na kompetencje, a następnie w sposób na pracę zawodową.

Co pokazuje mój przykład? Otóż moim zdaniem po pierwsze jak jasno określony mamy cel i m.in. to, jak ważne jest to kogo spotykamy na swojej drodze i kto nam w niej towarzyszy. Odpowiednia osoba może nam pomóc określić cel i będzie dla nas źródłem oparcia, siły i zewnętrznej motywacji. Taką właśnie osobą chcę być dla Ciebie.

Do wsparcia Cię w realizacji Twoich celów wykorzystam m.in. moje kilkunastoletnie doświadczenie w pracy na stanowiskach menedżerskich, praktykę trenerską, wiedzę psychologiczną i metodykę pracy coachingowej. Nasza współpraca może być dla Ciebie źródłem pozytywnej, a może nawet transformującej, zmiany. Daj sobie na to szansę.

Moja rola

Wszystko co robię odnoszę do wartości. Wierzę w to, że „być fair” należy nie tylko wobec innych, ale także wobec siebie. To dla mnie fundamentalna zasada. A żeby móc działać w zgodzie ze sobą musisz najpierw poznać i zrozumieć siebie. W trakcie naszych konsultacji pomogę Ci dotrzeć do źródeł Twoich motywacji, stylu komunikowania się oraz efektywności. Wspólnie znajdziemy sposób na to jak sprawić, aby Twoja skuteczność w obszarach, które wybierzesz, była bliska tej, jakiej oczekujesz. Wszystko w Twoich rękach.

Wykształcenie

Uniwersytet Łódzki: Psychologia
Instytut Ericksonowski: Coaching

Ania

architektka

Specjalizacja

Projektowanie użytkowych powierzchni biurowych, adaptowanie wnętrz do określonych potrzeb użytkowników, aranżowanie i wykończenie powierzchni mieszkalnych.

Doświadczenie

Długo zastanawiałam się nad tym co chcę robić w życiu. W sumie wszystko robiłam dobrze i nie miałam nic w czym czułam się wyjątkowa. Aż przyszedł ten moment, że znalazłam swoją ścieżkę. Było nią projektowanie wnętrz. Teraz wchodząc do jakiejkolwiek przestrzeni już widzę oczyma wyobraźni jak może ona docelowo wyglądać. Projektuję wnętrza domów, mieszkań i biur. Za jedną ze swoich kluczowych zalet uważam umiejętność słuchania. To właśnie ona pozwala mi poznać prawdziwe oczekiwania osób, dla których przygotowuję moje projekty.

Moja rola

Stoi przed nami nowe wyzwanie. Zaadaptowanie się do całkiem innej, niż dotąd, rzeczywistości. Jednym z wymiarów tej adaptacji jest przygotowanie sobie odpowiedniej przestrzeni do pracy w domu. Nie tylko funkcjonalnej, ale i estetycznej oraz wygodnej. Takiej, która będzie stanowić integralną część przestrzeni domu czy mieszkania. Właśnie tym zajmuję się w Ready For Home Office.

Wykształcenie

Politechnika Łódzka: Architektura Wnętrz

Piotr

specjalista ergonomii pracy, trener personalny

Specjalizacja

Ergonomia pracy. Korekcja sylwetki. Ekonomia pracy w pracy. Poprawa koncentracji i umiejętności odpoczywania poprzez odpowiednie techniki i ćwiczenia.

Doświadczenie

To co robię zawodowo pochodzi wprost od mojej pasji. To jej zawdzięczam swoje sukcesy i ścieżkę jaką podążam. Dotąd miałem zaszczyt i przyjemność przygotowywać motorycznie uczestników Igrzysk Olimpijskich Rio 2016, Reprezentację Polski Seniorek w siatkówce plażowej oraz Mistrzów Świata U23 w tej samej dyscyplinie. Stale współpracuję z reprezentantami Polski w karate, a od 1997 roku jestem związany z Centrum Sportu Politechniki Łódzkiej. Kilka lat temu postanowiłem wykorzystać swoją wiedzę nt. korekcji sylwetki i przygotowania motorycznego sportowców do wsparcia pojedynczych pracowników i całych organizacji w zwiększeniu komfortu pracy jaką wykonują. Tak narodził się program E+E=E – Energia + Ergonomia = Efektywność.

Moja rola

Ergonomia pracy to niby coś o czym każdy z nas coś słyszał i się jakoś tam orientuje. Jednak najczęściej wypowiadane zdanie to „Siedź prosto i się nie garb.”. Niby trafia w samo sedno, ale to jednak nie wyczerpuje tematu. Ważne jest wszystko. Począwszy od dopasowania krzesła do wysokości blatu i wzrostu osoby przy nim pracującej, po odpowiednie ustawienie peryferii, źródeł światła czy szafek na dokumenty. A gdy już to mamy to musimy przygotować samych siebie. Do tego jak siedzieć, jak się rozluźniać, odprężać i wreszcie odpoczywać. Pomocna dla wzrostu naszej efektywności i satysfakcji z pracy będzie także odpowiednia dieta. Co i kiedy jeść oraz wiedza dlaczego to ważne. W tym wszystkim chętnie pomogę Tobie i Twoim Współpracownikom.

Wykształcenie

Uniwersytet Łódzki: Wychowanie Fizyczne i Zdrowotne

Basia

trenerka, mediatorka, akredytowana konsultantka Insights Discovery

Specjalizacja

Rozwój umiejętności społecznych, budowanie samoświadomości, wspieranie relacji interpersonalnych i współpracy, radzenie sobie z emocjami, zarządzanie konfliktem, integracja, efektywna komunikacja w zespołach, higiena pracy zdalnej.

Doświadczenie

Praca z ludźmi daje mi najwięcej satysfakcji, a ponieważ uważam, że najprzyjemniej i najefektywniej jest, gdy zawodowo robimy to co daje nam osobistą frajdę, to cieszę się, że właśnie tym mogę zajmować się od 2004 roku. Przez ponad 15 lat pracowałam w Insights Poland, gdzie dokładnie poznałam wszystkie narzędzia z rodziny Insights, a także zdobyłam praktykę w zakresie ich wykorzystywania. Przeprowadziłam w tym czasie około 300 warsztatów, wdrażając metodologię w firmach, także w wymiarze długofalowym. Współtworzyłam programy szkoleniowe, byłam wsparciem merytorycznym dla Akredytowanych Konsultantów, których osobiście certyfikowałam. Przeprowadziłam kilka tysięcy godzin indywidualnych sesji rozwojowych w oparciu o Insights Discovery.

Wdrażałam programy Insights z zakresu:

– skutecznej komunikacji i współpracy

– podnoszenia efektywności zespołów

– zarządzania oraz motywowania

Dziś wspieram zespoły oraz jednostki w dążeniu do większej efektywności poprzez rozwój ich szeroko rozumianych kompetencji miękkich. Od budowania relacji i komunikacji, poprzez zarządzanie emocjami, do wzmacniania współpracy i motywacji w zespole. Jako trener i mediator, wspieram działy HR oraz liderów w mądrym zarządzaniu konfliktem pracowniczym.

Moja rola

Zawsze zaczynam od przyjrzenia się zadeklarowanym potrzebom czy wyzwaniom i zrozumienia ich w możliwie najszerszym kontekście – najlepiej z perspektywy wszystkich interesariuszy. Kolejny krok to przygotowanie dedykowanego projektu rozwojowego. Ostatnie dwa to jego efektywne wdrożenie oraz skuteczna ewaluacja rezultatów jakie osiągnęliśmy.

Słuchając uczestników moich szkoleń jest mi miło przyjmować od nich feedback, w którym opisują mnie jako pełną pozytywnego nastawienia i entuzjazmu trenerkę budującą równowagę pomiędzy uważnością na człowieka a koncentracją na skuteczności działań jakie podejmuje w swoim biznesowym otoczeniu.

Wykształcenie

Uniwersytet Łódzki: Psychologia

Paweł

specjalista IT

Specjalizacja

Rozwiązania IT, Dobór i konfiguracja sprzętu i oprogramowania. Dopasowanie rozwiązań do indywidualnych potrzeb. Optymalizacja procesów pracy.

Doświadczenie

Od dziecka miałem taką zdolność, żeby po krótkiej chwili przypatrywania się temu jak coś działa, zazwyczaj miałem pomysł jak to usprawnić. Moje wrodzone zamiłowania do wnikania w szczegóły sprawiły, że zawodowo zająłem się poszukiwaniem optymalizacji we wszystkim co mnie otacza. Tak też zostałem certyfikowanym Projekt Managerem w metodyce IPMA. Wreszcie wrodzone kompetencje, które stale rozwijałem połączyłem z zamiłowaniem do komputerów i nowoczesnej technologii. Mój przyjaciel Konrad, mówi, że łączę w sobie skrupulatność Excela i abstrakcyjne podejście Power Pointa. Coś w tym jest.

Moja rola

Mamy u nas nad Wisłą takie przekonanie, że znamy się na wszystkim. A na piłce nożnej, medycynie i motoryzacji to już na eksperckim poziomie! Mnie piłka tak bardzo nie interesuje, a od medycyny mam dyplomowanych lekarzy. Znam się na komputerach i oprogramowaniu, a przy tym wiem jak skutecznie zaplanować i zrealizować projekt. Z chęcią wykorzystam tę wiedzę do tego, aby przygotować dla Ciebie i Twoich Współpracowników funkcjonalne rozwiązania technologiczne, które odpowiadały na ich potrzeby i pozwolą skutecznie realizować zadania jakich się podejmą.

Wykształcenie

Uniwersytet Łódzki: Socjologia